Puchar Azji: Zjednoczone Emiraty Arabskie i Iran w ćwierćfinale

Dziś swoje kolejne mecze w turnieju o Puchar Azji rozegrała grupa C. Obyło się bez niespodzianek. Zjednoczone Emiraty Arabskie ograły Bahrajn 2:1, a w drugim meczu Iran pokonał Katar 1:0. Obydwa zespoły mają po sześć punktów i zapewniony awans do ćwierćfinału.

Mecz Bahrajnu z ZEA rozpoczął się od gola już w 1. minucie meczu. Drużyna Emiratów przechwyciła piłkę na połowie Bahrajnu, piłka została dokładnie zagrana w pole karne i napastnik drużyny ZEA Al Hajeri nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Gra toczyła się pod dyktando prowadzących w tym meczu graczy ZEA. Zespół Bahrajnu wyglądał, jakby nie mógł otrząsnąć się po tak szybko straconym golu. Nadeszła 26. minuta i dokładne dogranie z rzutu rożnego wykorzystał Bahrajn. Główkował Okwunwanne i mieliśmy remis w tym meczu. Remis był niezłym wynikiem dla ZEA, którzy wygrali pierwszy mecz. Bahrajn pierwsze spotkanie przegrał i piłkarze doskonale wiedzieli, że potrzebują trzech punktów. To oni przeważali w drugiej połowie spotkania. Nie potrafili jednak odnaleźć drogi do siatki rywala. W 73. minucie Emiraty wykonywały rzut wolny z około trzydziestego metra. Piłka dośrodkowana w pole karne odbiła się od głowy obrońcy Bahrajnu Husaina i wpadła do bramki. Samobójcze trafienie, po którym ZEA prowadziły 2:1 i taki wynik utrzymał się już do końca meczu.

15.01.2015, godz.8.00 Puchar Azji, grupa C: Bahrajn – Zjednoczone Emiraty Arabskie 1:2(1:1)

Zjednoczone Emiraty Arabskie: –

Drugi dzisiejszy mecz to starcie Kataru z Iranem. W pierwszej połowie wiało nudą na boisku. Obydwie drużyny nie forsowały tempa. Ich uwaga skupiała się na tym, aby nie stracić gola. Do przerwy 0:0. Gra ożywiła się nieco w drugiej połowie spotkania. Mimo większego posiadania piłki przez Katar, to Iran miał więcej dogodnych sytuacji do zdobycia gola. W 52. minucie gry Iran przeprowadził akcję po której padł zwycięski gol. Niepewnie piłkę wyrzucił bramkarz Kataru, którą przechwycili Irańczycy przed polem karnym rywala. Świetne dogranie ze skrzydła Dejagaha, fantastyczne przyjęcie w polu karnym Azmouna, który jednym ruchem ograł obrońcę i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce. Iran jako bardziej doświadczony zespół pilnował wyniku do końca meczu i Katarczykom nie udało się wyrównać.

15.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, grupa C: Katar – Iran 0:1(0:0)

Gole:

Gol 0:1 – 52′ Azmoun

Kartki:

Katar: zolta kartka yellow card Mukhtar

Iran: zolta kartka yellow card Shojaei

W kolejnych meczach w tej grupie, w poniedziałek zmierzą się w walce o 1. miejsce w grupie ZEA z Iranem, natomiast mecz Kataru z Bahrajnem będzie wyłącznie meczem o honor i prestiż.