Puchar Króla: Wysokie zwycięstwo Sevilli i awans do ćwierćfinału!

Piłkarze Sevilli FC pewnie pokonali Granadę 4-0 w rewanżowym meczu 1/8 Pucharu Króla. Mecz nie dostarczył wielu emocji, gdyż Andaluzyjczycy niemal całkowicie go zdominowali. 65 minut na boisku w ekipie gospodarzy spędził Polak Grzegorz Krychowiak. Rywalem Sevilli w 1/4 będzie Espanyol Barcelona.

Sevilla była zespołem wyraźnie lepszym od pierwszego gwizdka sędziego. Już w 18 minucie kibice na Estadio Ramon Sanchez Pizjuan zobaczyli pierwszego gola. Jego strzelcem był Francuz Kevin Gameiro.

Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla Sevillistas zdobył Iago Aspas. Dla wypożyczonego z Liverpoolu Hiszpana, było to już siódme trafienie w tej edycji Copa del Rey.

Po przerwie Sevilla nie zwolniła tempa i zdobyła dwie kolejne bramki. Najpierw na odważny strzał zza pola karnego zdecydował się Gameiro. Piłka po jego strzale przełamała rękawice golkipera Granady i dała wynik 3-0. Chwilę później Francuz fenomenalnie obsłużył Denisa Suareza, a ten spokojnym, mierzonym strzałem po ziemi pokonał po raz czwarty Fernandeza.

Więcej bramek już nie padło, choć na boisku pojawił się Carlos Bacca, który zmienił bohatera meczu Kevina Gameiro.

Przypomnijmy, że pierwszy mecz również wygrała Sevilla w stosunku 2-1.

Sevilla FC – Granada CF 4:0 (2:0)
1:0 Gameiro 18′