Puchar Azji: Awans Australii i Korei Południowej

Dziś rozpoczęła się druga kolejka zmagań grupowych Pucharu Azji. Awans do ćwierćfinału zapewniły sobie reprezentacja gospodarzy oraz Korei Południowej. Z turniejem żegnają się drużyny Kuwejtu i Omanu, dla których ostatnie mecze w grupie będą jedynie meczami o honor.

W pierwszym dzisiejszym meczu zmierzyły się reprezentacje Kuwejtu i Korei Południowej. Kuwejt musiał pokonać utytułowanego rywala, aby pozostać w turnieju. Pierwsza połowa nie napawała optymizmem widzów tego spotkania. Na boisku działo się nie wiele. Przeważali Koreańczycy. Kuwejt przez całe pierwsze 45 minut gry nie stworzył żadnej sytuacji, która mogłaby zagrozić bramce Korei. W 36. minucie po wspaniałym dośrodkowaniu z prawej strony boiska, strzał głową oddał napastnik Koreańczyków Nam Tae-Hee. Bramkarz nie miał nic do powiedzenia i Korea wygrywała w tym meczu. Jak się później okazało był to jedyny gol w starciu tych drużyn. W drugiej połowie piłkarze Kuwejtu rzucili się do odrabiania strat. Nie potrafili jednak wykorzystać żadnej okazji do strzelenia gola. Na drodze stawały im bramkarz rywali, słupek, albo minimalna niecelność we własnym wykonaniu. Mecz zakończył się wynikiem 1:0 dla Korei Południowej.

13.01.2015, godz.8.00 Puchar Azji, grupa A: Kuwejt – Korea Południowa 0:1(0:1)

Gole:

Gol 0:1 – 36′ Tae-Hee

Kartki:

Kuwejt: zolta kartka yellow card Shaheen

Korea Południowa: zolta kartka yellow card Hyun-Soo, Tae-Hee, Cha Du-Ri

Kuwejt: Hameed – Al Fadhel, Al Hajeri, Neda, Shaheen – Al Buraiki(75′ Al Harbi), Al Ebrahim, Al Enezi(64′ Al Mutwa) – Al Maqseed, Al Misha’anNaser(76′ Al Enezi)

Korea Południowa: Kim Seung-Gyu – Cha Du-Ri, Kim Young-Kwon, Jang, Kim Jin-Su – Lee Myung-Joo(46′ Cho Young-Cheol), Ki Sung-Yong, Park Joo-Ho – Tae-Hee(86′ Han Kook-Young), Lee Keun-Ho, Kim-Min Woo(76′ Lee Jung-Hyup)

Gospodarze turnieju, Australijczycy podejmowali dziś reprezentację Omanu. Postanowili załatwić sprawę już w pierwszej połowie. W 27. minucie zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykorzystał McKay i Australia prowadziła 1:0. Trzy minuty później składną akcję gospodarzy wykończył Kruse i było już 2:0. W trzeciej minucie doliczonego do pierwszej połowy czasu gry faulowany w polu karnym był Cahill. Rzut karny na gola zamienił Milligan. W drugiej połowie sytuacja nie uległa zmianie. Dominowała Australia, a drużyna Omanu nie miała wiele do powiedzenia. „Kangury” dołożyły jeszcze jedną bramkę w 70. minucie meczu. Szybka akcja lewym skrzydłem Leckiego, dogranie w pole karne, zamknięcie akcji przez Juricia i mieliśmy 4:0. Do końca meczu trwała zupełna kontrola wydarzeń boiskowych przez Australię.

13.01.2015, godz.10.00 Puchar Azji, grupa A: Oman – Australia 0:4(0:3)

Australia: zolta kartka yellow card Spiranović, Davidson

Oman: Al Habsi – Al Mukhaini, Al Owaisi, Al Musalami – Saleh(89′ Al Nahar), Mubarak, Al Farsi, Al-Busaidi(46′ Al Shatri) – Al Khaldi, Al Muqbali – Al-Hosni(46′Al Jabri)

Australia: Ryan – Franjic, Sainsbury, Spiranović, Davidson – Luongo(51′ Bresciano), Milligan, McKay – Leckie(77′ Oar), Cahill(51′ Jurić), Kruse

17 stycznia Australia zagra z Koreą Południową o pierwsze miejsce w grupie, natomiast pojedynek Kuwejtu z Omanem będzie miał charakter meczu o prestiż.