Puchar Azji: Australia bez problemów pokonała Kuwejt w meczu otwarcia

W meczu inaugurującym rozpoczynający się dziś Puchar Azji, rozgrywany w Australii, gospodarze turnieju wygrali z Kuwejtem 4:1. Po słabym początku i prowadzeniu drużyny gości, piłkarze reprezentacji „Kangurów” podrażnieni tą sytuacją, wzięli się do pracy i rozbili przeciwników.

Wynik spotkania otworzył w 8. minucie gry obrońca Kuwejtu Fadhel, który dobrze odnalazł się w polu karnym rywala po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Australijczycy mocno podrażnieni takim obrotem spraw, zaczęli dominować na boisku, czego efektem było strzelenie gola w 33. minucie przez najbardziej doświadczonego z piłkarzy reprezentacji Australii, Tima Cahilla. Tuż przed przerwą, w 44. minucie ładnego gola głową zdobył Luongo i to gospodarze schodzili na przerwę prowadząc.

Druga połowa spotkania to nadal gra pod dyktando piłkarzy w żółtych strojach. W 62. minucie spotkania gola z rzutu karnego podyktowanego za faul, zdobył znany z gry na angielskich boiskach Mile Jedinak. Australia poczuła pewność wygranej i ograniczyła się do utrzymywania przy piłce i zmuszania i tak już zmęczonych graczy Kuwejtu do biegania za nią. Wynik meczu ustalił w doliczonym czasie gry Troisi.

09.01.2014, godz.10.00 Puchar Azji: Australia – Kuwejt 4:1(2:1)