Przypuszczalny skład reprezentacji Polski, Drągowski w bramce, bez Lewandowskiego

Reprezentacja Polski

Reprezentacja Polski przed meczem Polska - Macedonia Północna / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jerzy Brzęczek zapowiedział, że w dzisiejszym towarzyskim spotkaniu z Finlandią (godz. 20:45) szanse otrzymają młodzi piłkarze. Kilku reprezentantów zadebiutuje w kadrze.

Selekcjoner kadry narodowej wrócił po ponad tygodnie domowej kwarantannie, po przebytej chorobie. I w najbliższym czasie będzie dyrygował zawodnikami z ławki. – Jak wielokrotnie powtarzaliśmy, będziemy chcieli dać szansę zawodnikom, którzy w ostatnim okresie nie mieli wielu występów i nie otrzymywali szans. W składzie przewidujemy zawodników młodych, będą debiuty w drużynie narodowej. Chcemy sprawdzić ich potencjał – mówił w trakcie wtorkowej konferencji prasowej.

Między słupkami obejrzymy Bartłomieja Drągowskiego, który odkąd trafił do Fiorentiny wyrobił sobie mocną pozycję w Serie A. Ze względu na zawieszenie za żółte kartki Jana Bednarka w Lidze Narodów, słuszne wydaje się teraz przetestowanie pary – Paweł Bochniewicz z Sebastianem Walukiewiczem. Na bokach defensywy zaś powinniśmy zobaczyć Tomasza Kędziorę i Arkadiusza Recę.

Najwięcej pytań pojawia się odnośnie drugiej linii. Z ostatnich treningów można wywnioskować, że Jakub Moder wybiegnie od pierwszym minut, co nie może być żadną sensacją patrząc na jego grę w Lechu Poznań, a od poniedziałku piłkarza Brighton. Obok niego zobaczymy Karola Linettego. Na skrzydłach trener postawi na Sebastiana Szymańskiego i Kamila Grosickiego, zaś na pozycji “dziesiątki” Michała Karbownika. Kapitan reprezentacji, Robert Lewandowski przez napięty kalendarz nie będzie brany pod uwagę, a w ataku wystąpi Arkadiusz Milik, którego najbliższe miesiące wydają się niezwykle trudne w SSC Napoli.

Prawdopodobny skład: Bartłomiej Drągowski – Tomasz Kędziora, Paweł Bochniewicz, Sebastian Walukiewicz, Arkadiusz Reca – Jakub Moder, Karol Linetty – Sebastian Szymański, Michał Karbownik, Kamil Grosicki – Arkadiusz Milik


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.