Mistrz świata przyłapany na dopingu

https://twitter.com/pialaduniarusia/status/1355068262166519810/photo/1

Alejandro Gomez swego czasu był jednym z najlepszych piłkarzy w Serie A, ale od niedawna jego kariera stale idzie w dół. Teraz może się nawet zakończyć przez wpadkę dopingową, o czym informuje portal Relevo.

Cała sprawa dotyczy listopada 2022 roku. Wtedy na treningu Sevilli, w której wówczas grał Alejandro Gomez, przeprowadzono niezapowiedzianą kontrolę dopingową. Próbka Argentyńczyka miała dać pozytywny wynik.

Ten tłumaczył się, że kilka dni wcześniej był chory i bez konsultacji z lekarzem klubowym wziął syrop, który został przypisany jego dziecku. Według piłkarza w taki sposób zakazana substancja znalazła się w jego organizmie. 35-latek robił wszystko, aby móc pojechać na mundial i ostatecznie dostał pozwolenie na grę w Katarze, a z tego kraju wrócił z medalem za zdobycie mistrzostwa świata.

Jednak wiele wskazuje na to, że kara go nie ominie. Z informacji podanych przez portal Relevo wynika, że teraz piłkarz AC Monza został zawieszony na dwa lata, co de facto może skończyć jego karierę piłkarską, gdyż mówimy już o 35-letnim zawodniku.



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.