Prezes UEFA krytycznie wypowiada się o systemie VAR. “Jeśli masz długi nos, to jesteś na spalonym”

Ceferin

fot. Aleksander Ceferin / skysports.com

Szef UEFA, Aleksander Ceferin otwarcie skrytykował system VAR, nazywając go jednym wielkim “bałaganem”. – Jeśli masz długi nos, jesteś na pozycji spalonej – skomentował Słoweniec.

Niektórzy sędziowie w Anglii nawet nie używają systemu VAR, natomiast we Włoszech sprawdzają pewne sytuacje co pół godziny. To bałagan. A piłkarze? Oni nie świętują. Teraz najpierw czekają na VAR – powiedział Ceferin.

Arsene Wenger również zabrał głos w sprawie popularnej technologii, ale on skupił się na tym, co powinno zostać poprawione. Zdaniem francuskiego szkoleniowca należy zwrócić uwagę na osoby wyznaczone do wideoweryfikacji.

Należy kształcić sędziów VAR. Chodzi o to, żeby oni interweniowali w odpowiednim momencie. VAR nie jest od tego, by podejmować decyzje za arbitrów. System powinien pomóc sędziemu w podjęciu odpowiedniej decyzji – mówi były menedżer Arsenalu.

Niespójność VAR? To największe zmartwienie. Sędziowie muszą spoglądać na monitory, by sprawdzić, czy mieli rację, czy nie. Zyskuje przez to wiarygodność, zwłaszcza że niektórzy ludzie na stanowiskach VAR nie mają doświadczenia w podejmowaniu tego rodzaju decyzji – dodaje Wenger.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *