Premier League: Zwycięstwo Boro w starciu beniaminków

Wikimedia

W poniedziałkowy wieczór 14. kolejkę Premier League zamykało starcie dwóch beniaminków. Obie drużyny znajdowały się przed tą kolejką w końcowej części tabeli, a dzielił je jeden punkt. Który z beniaminków wypadł lepiej?

Middlesbrough już w 6. minucie powinno prowadzić. Bardzo ładną akcję przeprowadziło trio Ramirez-de Roon-Negredo, a tę strzałem kończył hiszpański napastnik, jednak zabrakło mu nieco precyzji, przez co przeniósł piłkę nad poprzeczką.

W 10. minucie po raz kolejny zaatakowali gospodarze. Z dystansu mocny strzał zza pola karnego lewą nogą oddał Ramirez, ale czujny w bramce był Marshall.

Gracze Aitora Karanki nie zwalniali tempa. W 20. minucie meczu oddali kolejny strzał z dystansu, a ten był dziełem Forshawa. Anglik przymierzył blisko lewego słupka, ale znów lepszy był bramkarz Tygrysów.

Po pół godzinie gry piłka znalazła się w końcu w siatce gości, jednak Fisher, który trafił finalnie do siatki znajdował się na pozycji spalonej, a do tego przy przyjęciu pomógł sobie ręką. Dużo szczęścia miało w tej sytuacji Hull.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy gospodarze w końcu przełamali defensywę Hull. Rzut rożny wykonywał Fischer, a najlepiej w polu karnym odnalazł się Gaston Ramirez. 26-letni Urugwajczyk oddał strzał głową, a piłka po odbiciu od słupka trafiła do siatki. Gospodarze zdecydowanie zasłużyli na tą bramkę. 1:0!

W doliczonym czasie gry mogło być 1:1. Na uderzenie zdecydował się Diomande, piłka leciała w samo okienko, a fantastyczną paradą popisał się Victor Valdes, dzięki czemu uratował trzy punkty gospodarzom.

Ostatecznie Boro zainkasowało w tym starciu trzy punkty i w pełni zasłużyło na nie. Podopieczni Karanki zanotowali tym samym drugie zwycięstwo po powrocie do Premier League, które dało im awans na 13. pozycję w tabeli.

Riverside Stadium, Middlesbrough, 05.12.2016r., godz. 21:00, sędzia: Mike Dean

Middlesbrough – Hull 1:0 (0:0)

1:0 Ramirez 60′

Żółte kartki: Fabio (Middlesbrough) – Livermore (Hull)

Middlesbrough: Valdes – Barragan, Chambers, Gibson, Fabio – de Roon, Clayton, Forshaw – Ramirez (87′ Downing), Fischer (81′ Stuani), Negredo

Hull: Marshall – Elmohamady, Dawson, Davies, Robertson – Snodgrass, Livermore (62′ Huddlestone), Clucas, Mason (62′ Bowen), Henriksen (81′ Meyler) – Diomande