arsenal-mania.com

W drugim niedzielnym meczu angielskiej Premier League Arsenal pokonał na własnym stadionie Bournemouth 3:1. W składzie gości zabrakło kontuzjowanego Artura Boruca.

W dniu wczorajszym swoje mecze solidarnie wygrały Chelsea, Liverpool oraz Manchester City. Aby nie stracić kontaktu z ligową czołówką, Arsenal również potrzebował zwycięstwa. “Kanonierzy” byli faworytem dzisiejszego starcia, ale gracze Bournemouth z pewnością nie zamierzali ułatwiać im zadania.

Podopieczni Arsene’a Wengera potrzebowali dwunastu minut, aby objąć prowadzenie. Steve Cook zbyt krótko zagrał do Adama Federiciego, a błąd defensora Bournemouth wykorzystał Alexis Sanchez.
Wydawało się, że gospodarze kontrolują przebieg wydarzeń na boisku, ale w 22. minucie w ich polu karnym doszło do dość kontrowersyjnej sytuacji. Zdaniem arbitra Mike’a Jonesa Nacho Monreal sfaulował Calluma Wilsona i Bournemouth otrzymało rzut karny, którego na gola zamienił sam poszkodowany.
Od tego momentu obraz gry znacznie się zmienił. Goście zaatakowali odważniej i kilka minut później mogli objąć prowadzenie, ale Petr Cech zdołał obronić uderzenie Bradley’a Smitha. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola do szatni mógł zdobyć jednak Arsenal. Po strzale Sancheza gości uratowała poprzeczka. W efekcie, do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po zmianie stron inicjatywa znów przeszła na stronę Arsenalu. W 54. minucie “Kanonierzy” ponownie wyszli na prowadzenie. Akcję Mesuta Ozila i Nacho Monreala wykończył strzałem głową Theo Walcott.
Po stracie drugiego gola goście długo nie mogli się podnieść, ale na niespełna kwadrans przed końcem byli bliscy wyrównania. Z niewielkiej odległości uderzył były gracz Arsenalu Benik Afobe, ale po raz kolejny dobrą interwencją popisał się Cech.
Goście próbowali odwrócić losy spotkania, ale byli bezradni. W dodatku, w doliczonym czasie gry to Arsenal zadał decydujący cios. Po zagraniu Oliviera Girouda swoją drugą bramkę w dzisiejszym meczu zdobył Alexis Sanchez. Więcej goli na Emirates Stadium już nie padło. Dzięki zwycięstwu Arsenal utrzymał trzypunktową stratę do Chelsea, powiększył za to przewagę nad piątym w tabeli Tottenhamem do czterech punktów.

Arsenal FC – AFC Bournemouth 3:1 (1:1)
1:0 – 12′ – Alexis Sanchez
1:1 – 23′ – Callum Wilson (k.)
2:1 – 54′ – Theo Walcott
3:1 – 90+1′ – Alexis Sanchez