Premier League: Zwycięstwa Arsenalu, Burnley, Cardiff i West Hamu

Lucas Torreira

BBC Sport (Twitter)

W sobotnie popołudnie oglądaliśmy cztery ciekawe mecze 16. kolejki Premier League. Z perspektywy polskiego kibica, najciekawszymi spotkaniami były mecze Cardiff City z Southampton i West Hamu z Crystal Palace. Zawodnikiem Świętych jest Jan Bednarek, a Młotów Łukasz Fabiański, oboje dziś wyszli w podstawowych składach swoich klubów.

Więcej szczęścia miał Fabiański, jego drużyna po szalonym meczu pokonała Crystal Palace 3:2. Po pierwszej połowie to goście prowadzili 1:0, ale na początku drugiej części meczu, podopieczni Manuela Pellegriniego ruszyli do ataku i zdobyli trzy bramki, pod koniec meczu Schlupp dał nadzieje Palace na remis, ale ostatecznie to West Ham zgarnął 3 punkty.

Pierwszy raz od dłuższego czasu w składzie Southampton pojawił się Jan Bednarek, niestety to nie był udany mecz dla Polaka, bo jego drużyna przegrała 0:1 z Cardiff City, gola w 74. minucie zdobył  Callum Paterson.

Na Turf Moor, dołujące Burnley podejmowała walczący o top 10 Birghton, dosyć niespodziewanie to gospodarze mogli cieszyć z wygranej po golu Jamesa Tarkowskiego.

Dwudziesty pierwszy mecz bez porażki zanotował Arsenal. Kanonierzy długo męczyli się z Huddersfield jednak w 83. minucie efektownym strzałem popisał się Lucas Torreira i zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

West Ham – Crystal Palace 3:2 (0:1)

Robert Snodgrass 48′, Javier Hernández 62′, Felipe Anderson 65′ – James McArthur 6′, Jeffrey Schlupp 76′

Cardiff City – Southampton 1:0 (0:0)