Spas Delev bohaterem Pogoni

pilkarskiswiat.com

W pierwszym sobotnim meczu 18. kolejki Lotto Ekstraklasy Pogoń Szczecin na własnym boisku pokonała Zagłębie Sosnowiec 1-0 po bramce Spasa Deleva.

Zostały nam trzy mecze do końca roku i po nich będziemy wiedzieć, w którym punkcie się znajdujemy. Przed nami wciąż intensywny czas, więc nie mamy okazji do odpoczynku czy planowania rundy wiosennej. W poprzednim meczu straciliśmy trzy łatwe bramki. Dlatego w spotkaniu z Zagłębiem musimy skupić się na defensywie, żeby nie stracić gola. Rywale grają szybko w ofensywie i będą czekać na nasz nawet najmniejszy błąd – mówił na konferencji prasowej trener Pogoni.

Na pierwszą bramkę i jedyną bramke kibice musieli czekać do 64. minuty. Autorem bramki był Spas Delev, który dobił uderzenie Majewskiego. W 73. minucie za bandycki faul na Walukiewiczu czerwoną kartkę obejrzał Cristovao. W doliczonym czasie gry gracze gospodarzy mieli szansę na podwyższenie wyniku. Faulowany w polu karnym był Sebastian Kowalczyk, ale rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Drygas.

Pogoń Szczecin  – Zagłębie Sosnowiec 1-0 (0-0)

Delev 64′

Pogoń: Bursztyn – Stec, Walukiewicz(90′ Rudol), Malec, Matynia – Drygas, Podstawski, Kozulj, Majewski(65′ Kowalczyk), Delev (79′ Benyamina) – Guarrotxena

Zagłębie Sosnowiec: Kudła – Heinloth, Polczak, Cichocki, Mraz (84′ Babiarz) – Banasiak, Milewski, Wrzesiński, Pawłowski, Udovicić(77′ Kumor) – Sanogo( 38′ Cristovao)

sędzia: Paweł Raczkowski