blank
Udostępnij:

Premier League: Sensacja na Kenilworth Road. Liverpool ratuje remis w doliczonym czasie gry

Liverpool zremisował na wyjeździe z beniaminkiem z Luton, tracąc tym samym szansę na zostanie wiceliderem Premier League co najmniej do poniedziałkowego wieczoru.

W pierwszej połowie podopieczni Kloppa zaprezentowali swoisty pokaz nieskuteczności. Darwin Nunez trafił w poprzeczkę po fenomenalnym podaniu Trenta Alexandra- Arnolda. Urugwajczyk oddał w pierwszej części gry łącznie pięć strzałów na bramkę Kamińskiego. Gospodarze próbowali raz po raz odgryzać się kontrami.

W 80 minucie meczu jedna z takich kontr zakończyła się powodzeniem i upragnionym golem dla gospodarzy. Po rzucie rożnym dla The Reds piłkarze Luton przejęli piłkę i Alissona pokonał Chong. Przypomnijmy, że Holender jest wychowankiem Manchesteru United.

Mistrzowie Premier League z 2020 roku zdołali wyrównać w 95 minucie po golu Luisa Diaza. Kolumbijczyk po zdobytym golu pokazał do kamery koszulkę z napisem '' wolność dla taty''. Taka forma celebracji nawiązuje do porwania ojca piłkarza w Kolumbii, który nadal nie odzyskał wolności.

Bramki: 80. Chong (Kaboré) – 90+5. Díaz (Elliott)

Kartki:   44. Nakamba (LTN) – 54. Mac Allister (LIV), 75. Jürgen Klopp (LIV)

Posiadanie piłki: 26 % : 74 %.
Strzały na bramkę: 5:6. Strzały niecelne: 3:18. Rzuty rożne: 4:7. Spalone: 1:2. Faule: 7:13.

Luton Town: Kaminski – Osho, Lockyer (C), Mengi – Kaboré, Barkley, Nakamba, Doughty – Townsend (61. Chong), Ogbene (80. Brown) – Morris (75. Adebayo).
Rezerwowi: Krul – Clark, Giles, Luker, Mpanzu, Nelson.

Trenér: Edwards

Liverpool F.C.: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Gomez (67. Tsimikas) – Gravenberch (84. Díaz), Mac Allister (66. Elliott), Szoboszlai – Saláh, Núñez, Jota (66. Gakpo).
Rezerwowi: Kelleher – Doak, Endó, Matip, Quansah.

Trenér: Klopp

Sędziowie: Madley – Lennard, Hopton