W meczu 11. kolejki angielskiej Barclays Premier League wicelider tabeli – Southampton FC pokonał u siebie Leicester City 2:0. W drużynie gości całe spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski. Polak zobaczył żółtą kartkę.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić kibiców. Gospodarze prowadzili grę, ale nie potrafili udokumentować swojej przewagi. Przez 45 minut padł tylko jeden celny strzał. Bezbramkowy wynik do przerwy nie mógł zatem nikogo dziwić.

W drugiej odsłonie gra wyglądała podobnie. W natarciu wciąż byli piłkarze Southampton. Goście skutecznie się jednak bronili. Do czasu. W 75. minucie bowiem gospodarze w końcu dopięli swego. Na prowadzenie wyprowadził ich wprowadzony nieco wcześniej na boisko Shane Long.
Podopieczni Ronalda Koemana poszli za ciosem i po upływie pięciu minut było już 2:0. Po podaniu Victora Wanyamy po raz drugi na listę strzelców wpisał się Long.

Dzięki zwycięstwu piłkarze Southampton umocnili się na 2. pozycji w ligowej tabeli. Do prowadzącej Chelsea tracą 4 punkty. Leicester plasuje się na 18. miejscu.

Southampton FC – Leicester City 2:0 (0:0)
Gol 1:0 – 75′ – Shane Long
Gol 2:0 – 80′ – Shane Long