W pierwszym sobotnim meczu 15. kolejki T-Mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk uległa na własnym stadionie Koronie Kielce 1:2. Dla gdańszczan to czwarty z rzędu mecz bez zwycięstwa, z kolei “Złocisto-krwiści” zanotowali trzecią z rzędu wygraną.

Początek meczu nie był zbyt porywający. Gra toczyła się głównie w środku pola, a sytuacji bramkowych było bardzo niewiele. Pierwszy groźny atak przeprowadziła Lechia w 20. minucie. Przed szansą na zdobycie gola stanął Antonio Colak, ale uderzył minimalnie obok słupka.
Pięć minut później było już 1:0 dla Korony. Goście przeprowadzili składną akcję i po podaniu Przemysława Trytko na listę strzelców wpisał się Olivier Kapo.
Piłkarze Lechii od tego momentu zepchnęli kielczan do defensywy, ale nie bardzo mieli jakikolwiek pomysł na grę. Mimo optycznej przewagi nie byli w stanie zagrozić bramce strzeżonej przez Vytautasa Cerniauskasa.
Co nie udawało się gospodarzom, udało się gościom w 43. minucie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, efektownym szczupakiem popisał się Vlastimir Jovanović i podwyższył prowadzenie Korony. Do przerwy Lechia – Korona 0:2.

W drugiej osłonie gdańszczanie starali się odrobić straty. Obraz gry wyglądał jednak wciąż podobnie jak w pierwszych 45 minutach. Lechiści napierali na zespół gości, ale nie przekładało się to na sytuacje bramkowe.
W 75. minucie gospodarze w końcu stworzyli sobie dogodną okazję, ale mocne uderzenie Piotra Grzelczaka sparował dobrze dysponowany dziś Cerniauskas.
Litewski bramkarz w końcu jednak skapitulował. W doliczonym czasie gry honorową bramkę dla Lechii zdobył Colak. Ostatecznie Lechia uległa w Gdańsku Koronie 1:2

Lechia Gdańsk – Korona Kielce 1:2 (0:2)
Gol 0:1 – 25′ – Olivier Kapo
Gol 0:2 – 43′ – Vlastimir Jovanović
Gol 1:2 – 90+3′ – Antonio Colak