La Liga: Wymęczona wygrana Barcelony

FC Barcelona po dwóch ligowych porażkach w końcu odniosła zwycięstwo. Katalończycy na wyjeździe pokonali Almerię 2:1, choć nie było łatwo, gdyż do 73′ minuty to gospodarze niespodziewanie prowadzili.

Niespodziewanie w 37′ minucie to Almeria popisała się świetnym kontratakiem, a akcję wykończył Thievy. Barcelona wyrównała dopiero na niemal kwadrans przed końcem meczu. Luis Suarez świetnie zagrał w pole karne do Neymara i ten wpakował piłkę do siatki. Co ciekawe obydwaj na boisku pojawili się dopiero w drugiej połowie. W 82′ minucie ponownie Urugwajczyk wystąpił w roli asystenta, a Rubena pokonał Jordi Alba.

Barcelona w końcu wygrywa w Primera Division, ale to czy zostanie po tej kolejce liderem zależy od wyników Realu Madryt, Atletico Madryt i Valencii.

UD Almeria – FC Barcelona 1:2 (1:0)
1:0 – Thievy 37′
1:1 – Neymar 73′
1:2 – Jordi Alba 82′

UD Almeria: Ruben – Ximo, Trujillo, Fran Velez, Dubarbier – Verza, Azeez, Soriano (68′ Hemed), Jonathan, Thomas (85′ Wellington) – Thievy (77′ Edgar).

FC Barcelona: Bravo – Adriano, Bartra, Mascherano, Jordi Alba – Busquets (66′ Xavi), Rafinha, Rakitić – Munir (46′ Suarez), Messi, Pedro (46′ Neymar).

Żółte kartki: Thomas, Soriano (Almeria)

Sędzia: Undiano Mallenco.