Premier League: Remis w “polskim” meczu

Grad goli w meczu na St. Mary’s Stadium, w którym drużyny Jana Bednarka i Artura Boruca podzieliły się punktami.

Aż sześć goli zobaczyli kibice zgromadzeni w sobotnie popołudnie na St. Mary’s Stadium. W meczu 36. kolejki Premier League Southampton zremisował z Bournemouth 3:3.

Southampton przed tą kolejką miał sześć punktów przewagi nad strefą spadkową i meczem z Bournemouth mógł przypieczętować zachowanie ligowego bytu. Spotkanie rozpoczęło się wyśmienicie dla ekipy Świętych. Już w 12. minucie Artura Boruca pokonał Shane Long. Gospodarze nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Zaledwie osiem minut później wyrównał bowiem Dan Gosling.
Wisienki poszły za ciosem i w 32. minucie już były na prowadzeniu. Na listę strzelców wpisał się Callum Wilson.

To nie był koniec strzelania na St. Mary’s Stadium. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli podopieczni Ralpha Hasenhüttla. Do wyrównania doprowadził James Ward-Prowse. W 68. minucie gospodarze po raz drugi w tym meczu objęli prowadzenie. Tym razem Boruca pokonał strzałem głową Matt Targett.
Piłkarze Southampton nie zdołali dowieźć trzech punktów do końca. Kilka minut przed zakończeniem spotkania do siatki trafił niezawodny Wilson i mecz zakończył się remisem.

Remis, tyle że bezbramkowy, padł także w starciu Crystal Palace z Evertonem. W pozostałych, rozgrywanych równolegle spotkaniach 36. serii gier, zdegradowany już Fulham pokonał coraz bliższe spadku Cardiff 1:0, a Wolverhampton zwyciężył na wyjeździe Watford 2:1.