Bundesliga: Porażka Borussii Dortmund w derbach Zagłębia Ruhry

schalke04.de

W sobotnim hicie 31. kolejki 1. Bundesligi, Borussia Dortmund w derbach Zagłębia Ruhry niespodziewanie uległa na Signal Iduna Park Schalke 04 Gelsenkirchen (2:4). W kadrze meczowej BVB zabrakło Łukasza Piszczka, który od kilku tygodni zmaga się z urazem stopy.

W zeszłym sezonie na stadionie w Dortmundzie kibice w potyczce z “Die Konigblauen “przeżyli niewiarygodne emocje. Wówczas gospodarze prowadzili (4:0), ale jednak podopieczni Petara Bosza wypuścili zwycięstwo z rąk i zakończyło się remisem (4:4). Liderem Bundesligi jest Bayern Monachium, który jednym “oczkiem” wyprzedza Borussię. Kibice jednak wierzą, że w końcówce sezonu uda się wyprzedzić najgroźniejszych rywali. Natomiast Schalke 04 niewiele potrzebuje, by utrzymać się, a ich przewaga nad strefą barażową wynosi sześć “oczek”.

Borussia Dortmund od samego początku zdobyła zdecydowaną przewagę. Wynik spotkania w 14. minucie otworzył Mario Gotze, który otrzymał znakomite podanie od Jadona Sancho. W czasie celebracji angielski pomocnik został trafiony przedmiotem, który trafił go okolicach oka. Cztery minuty później Daniel Caligiuri doprowadził do remisu wykorzystując rzut karny. W 28. minucie Salif Sane wyskoczył najwyżej ze wszystkich przy rzucie rożnym i strzałem głową nie dał żadnych szans Romanowi Burkiemu. W 60. minucie Marco Reus ujrzał czerwoną kartkę, przez co podopieczni Luciena Favre’a musieli gonić wynik w osłabieniu. Dwie minuty już wszystko było jasne. Daniel Caligiuri fenomenalnie uderzył z rzutu wolnego i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Koniec marzeń gospodarzy nastąpił w momencie, gdy Marius Wolf osłabił drużynę. Choć w 84. minucie wiarę przywrócił Axel Witsel, to już nie było czasu na odrobienie strat. Stadion w Dortmundzie uciszył Breel Embolo, który zza pola karnego strzelił tuż obok słupka.