Premier League: Remis w derbach Londynu

dreamstime.com

Stracie wagi ciężkiej w 9 kolejce Premier League przyniosło kibicom wyczekiwane emocje. Arsenal zdołał odrobić dwubramkową stratę i doprowadzić do remisu 2:2.

Początek derbów należał do Chelsea. Gospodarze stworzyli kilka sytuacji pod polem karnym Arsenalu, a w jednej z nich Saliba dotknął futbolówkę ręką, co po interwencji VAR-u poskutkowało podyktowanym rzutem karnym. Piłkę na 11. metrze ustawił Palmer i The Blues rozpoczynali drugi kwadrans meczu z prowadzeniem.

Po otwarciu wyniku drużyna Pochettino oddała piłkę rywalom. The Gunners wywalczyli kilka rzutów rożnych, z których nic nie wyniknęło. Z kolei w 30. minucie to znowu Palmer był bliski drugiego trafienia. Na szczęście dla Rayi strzelił obok słupka. Chelsea dużo lepiej kreowała po przechwytach na własnej połowie, niż Arsenal, który powoli rozgrywał piłkę.

Druga połowa znakomicie rozpoczęła się dla Chelsea. Trzy minut po wznowieniu gry Conor Gallagher zapoczątkował kontratak, zagrał do Mychajła Maudryka, a ten popisał się niespodziewanym uderzeniem z bardzo ostrego kąta, którym przelobował zaskoczonego Davida Rayę.

Po tej bramce Chelsea w zasadzie nie zmieniła swojego nastawienia, nadal skupiała się na obronie, grała bardzo dojrzale, trzymała rywali z dala od swojego pola karnego i nie dopuszczała ich do groźnych okazji bramkowych.

W 77. minucie Kanonierzy zdołali jednak strzelić bramkę kontaktową, a pomógł im w tym Robert Sánchez. Hiszpan popełnił błąd przy wybiciu piłki, gdyż zagrał ją pod nogi Declana Rice’a. Anglik zdecydował się na uderzenie z dystansu i zdołał zmieścił piłkę między słupkami.

Po tym trafieniu emocje zaczęły rosnąć. Arsenal poczuł, że jest szansa na wywalczenie remisu i ruszył do ataku. W 84. minucie doszło do tego, czego kibice i piłkarze Chelsea chcieli uniknąć za wszelką cenę. The Gunners doprowadzili do wyrównania. Bukayo Saka perfekcyjnie dośrodkował na daleki słupek do Leonardo Trossarda, a ten sprytnym uderzeniem pokonał Sáncheza. Zdaje się, że błąd w tej sytuacji popełnił Malo Gusto, odpuścił krycie przeciwnika.

Chelsea 2:2 Arsenal (1:0). Bramki: Palmer 15′ (kar.), Mudryk 48′ – Rice 77′, Trossard 85′

Chelsea: Sánchez; Gusto, Thiago Silva, Colwill, Cucurella; Gallagher (c), Caicedo, Enzo; Palmer (James 84′), Sterling (Madueke 83′), Mudryk (Jackson 65′)

Arsenal: Raya; White, Saliba, Gabriel, Zinczenko (Tomiyasu 46′); Ødegaard (c) (Havertz 78′), Jorginho (Smith Rowe 68′), Rice; Saka, Gabriel Jesus (Nketiah 68′), Martinelli (Trossard 78′)