PKO Ekstraklasa: Koncert Śląska Wrocław z Legią Warszawa, wybitna postawa Piotra Samca-Talara

Śląsk Wrocław rozbił Legię Warszawa (4:0) w dwunastej kolejce PKO Ekstraklasy. Piotr Samiec-Talar zanotował dwie asysty, a potem dołożył bramkę.

Zawodnicy Kosty Runjaicia doznali dwóch porażek z rzędu i stracili fotel lidera. Sobotnie wyzwanie było o poprzeczkę wyżej, ponieważ wrocławianie spisują się wyśmienicie. –  Porażki bolą, ale nie ma powodów do paniki. Chcemy dalej kontynuować naszą dobrą i gruntowną pracę. W trzech ostatnich meczach zanotowaliśmy dobre statystyki. Oddawaliśmy wiele strzałów, dużo biegaliśmy, utrzymywaliśmy się przy piłce – tłumaczył Runjaić.

Śląsk ma znakomitą passę. To zgrany kolektyw, który ma indywidualności w postaci chociażby Erika Exposito. Chcemy pokazać nasz charakter. Wiem, że stać nas na bardzo dużo. Zrobimy wszystko, aby przekuć naszą pracę na boisko – dodał.

Pierwszy kwadrans należał do gości, którzy mocniej nacisnęli na rywali. W 24. minucie szybko kontrę zmarnował Piotr Samiec-Talar, który uderzył tuż obok słupka. W doliczony czasie pierwszej połowy, Marc Gual po intuicyjnym strzale trafił w poprzeczkę. W 46. minucie Samiec-Talar wyłożył piłkę prostopadłym podaniem do Petra Schwarza, któremu nie pozostał nic, by pokonać bezradnego Kacpra Tobiasza. W 71. minucie. Pomocnik Śląska zaliczył drugą asystę, a wynik podwyższył Erik Exposito. W 73. minucie Samiec-Talar sam wpisał się na listę strzelców, a podaniem obsłużył go Matias Nahuel. Kilka chwil później gospodarze rozmontowali obronę Legii, a Erik Exposito ustrzelił dublet. Ekipa Jacka Magiery jest tym samym liderem tabeli, wyprzedzając Jagiellonię Białystok o punkt.

21.10.2023, 12. kolejka PKO Ekstraklasy, Tarczyński Arena, Widzów: 39 583

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 4:0 (0:0)

Petr Schwarz 46′, Erik Exposito 71′, 78′, Piotr Samiec-Talar 73′

Śląsk: Leszczyński – Janasik, Bejger, Petkov, Matsenko – Samiec-Talar (Żukowski 84′), Pokorny (Łukasik 90′), Schwarz, Olsen (Rzuchowski 85′), Nahuel (Ince 90′) – Exposito (Zohore 90+5′)

Legia: Tobiasz – Wszołek, Pankov (Strzałek 72′), Augustyniak, Ribeiro – Kun (Gil Dias 54′), Slisz, Elitim (Burch 72′), Rosołek (Muci 79′) – Gual, Pekhart (Kramer 79′)

Żółte kartki: Olsen, Pokorny – Pekhart

Sędzia: Piotr Lasyk (Bytom)