Premier League: Remis Newcastle z Liverpoolem

footyheadlines.com

W spotkaniu zamykającym siódmą serię spotkań Premier League, Liverpool tylko zremisował z Newcastle  1:1 (1:1). Strata punktów w tym meczu sprawiła, że The Reds tracą do liderujących drużyn z Manchesteru aż 7 oczek.

Minimalnym faworytem tego spotkania byli The Reds, którzy przed tym spotkaniem zajmowali 8. miejsce w tabeli, mając punkt przewagi nad dziewiątym Watfordem. Gospodarze plasowali się trzy lokaty niżej, przegrywając z WBA w walce o górną dziesiątkę bilansem bramkowym.  W poprzedniej kolejce, Newcastle niespodziewanie przegrało na wyjeździe z Brighton 0:1, a Liverpool też na wyjeździe, pokonał Leicester 3:2.

Zaskakująco pierwsze minuty należały do gospodarzy, starających zrehabilitować się za zeszłotygodniową wpadkę z Brighton –  Sroki dobrze atakowały i były blisko zdobycia bramki. W 13. minucie mocny strzał Matta Ritchie’go z problemami złapał Simon Mignolet. The Reds odpowiedzieli mocnym strzałem w słupek Sadio Mane, którego jednak nie udało się celnie dobić. Chociaż Newcastle starało się kontrolować przebieg spotkania to przyjezdni na kwadrans przed końcem pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Philippe Coutinho minął kilku zawodników gospodarzy i uderzył, nie pozostawiając Robowi Elliotowi żadnych szans. Podrażnione stratą gola Newcastle wyrównało kilka minut później za sprawą dość przypadkowej bramki Joselu. Asystę w tej sytuacji powinniśmy zapisać na konto Joela Matipa, który wślizgiem nabił zawodnika gospodarzy, ale wcześniej jednak kapitalnym dograniem popisał się Jonjo Shelvey.

Drugą połowę od dobrej akcji rozpoczęli gracze Liverpoolu: Daniel Sturridge wykorzystał kiks Ciarana Clarka, ale jego strzał odbił Rob Elliot. Dobitka Mohameda Salaha była mocno niecelna. Przez całą drugą część gry to The Reds nadawali ton spotkaniu, jednakże dobrze dysponowana dziś obrona Newcastle nie zostawiała im miejsca na jakiekolwiek popisy. Jedną z nielicznych okazji dla Srok w drugiej połowie miał  Ayoze Perez, lecz jego nieczyste uderzenie poszybowało w trybuny. W samej końcówce Dominic Solanke mógł zapewnić gościom trzy punkty, jednak jego strzał po dośrodkowaniu Alberto Mordeno przeleciało centymetry nad poprzeczką miejscowych.