La Liga: Czarna seria Athleticu trwa w najlepsze

Parejo

deportevalenciano.com

W meczu 7. kolejki La Liga, Valencia na własnym boisku pokonała Athletic Bilbao 3-2. Dla zespołu gości była to trzecia porażka w czterech ostatnich ligowych meczach.

Od samego początku widać było, który zespół jest na fali wznoszącej, a który znajduje się w solidnym dołku. Gospodarze potrzebowali 27. minut, aby udokumentować swoją przewagę. Z lewej strony w pole karne zagrywał Gayà, a do piłki dopadł Simone Zaza i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania. Siedem minut później było już 2-0. Wbiegającego w pole karne Rodrigo został nieprzepisowo zatrzymany przez bramkarza gości, czego konsekwencją było podyktowanie rzutu karnego. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Daniel Parejo i mocnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Kepe.

Druga połowa to chwilowy przebłysk nadziei kibiców Athleticu na wywiezienie korzystnego rezultatu z Estadio Mestalla. Kto jak nie on, strzelcem kontaktowej bramki był Aritz Aduriz. Bask znakomicie przyjął piłkę w polu karnym i płaskim strzałem po długim rogu pokonał Neto.

Jak wspomniałem wcześniej, radość Basków trwała chwilę. Bowiem sześć minut później było już 3-1. Ponownie w roli głównej Kepa Arrizabalaga, który znów pomylił się w obliczeniach i nie zdołał wyprzedzić Rodrigo Moreno. Hiszpan przelobował, a właściwie “przegłówkował” bramkarza gości. Athletic w ostatnich minutach próbował jeszcze zmienić losy spotkania, ale gości stać było wyłącznie na jedno trafienie. Dobre dośrodkowanie Markela Susaety wykorzystał Raúl García, dla którego była to druga bramka w tym sezonie.

W następnej kolejce Baskowie zmierzą się z Sevillą, a Valencia podejmie rewelację tego sezonu – Real Betis.

01.10.2017, 7. kolejka La Liga, Estadio Mestalla, frekwencja 42 070.

Valencia CF – Athletic Bilbao 3:2 (2:0)

Simone Zaza 27′, Daniel Parejo 34′ (k), Rodrigo Moreno 66′ – Aritz Aduriz 59′, Raúl García 76′

Valencia: Neto – Martín Montoya, Gabriel Paulista, Ezequiel Garay, José Gayà – Gonçalo Guedes (Toni Lato 83′), Carlos Soler, Daniel Parejo, Andreas Pereira (Nemanja Maksimović 71′) – Rodrigo Moreno (Santiago Mina 73′), Simone Zaza.

Athletic: Kepa Arrizabalaga – EIñigo Lekue, Unai Núñez, Aymeric Laporte, Mikel Balenziaga – Markel Susaeta, Ander Iturraspe, Mikel San José (Aritz Aduriz 46′), Mikel Vesga, Iñigo Córdoba – Iñaki Williams (Raúl García 60′).

Żółte kartki: José Gayà, Daniel Parejo, Simone Zaza – Kepa Arrizabalaga, Unai Núñez, Raúl García, Mikel Vesga.

Sędzia: Alejandro José Hernández Hernández.