LOTTO Ekstraklasa: Lech zdominował Legię w klasyku

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Nareszcie ligowy hit nie zawiódł. W Poznaniu zobaczyliśmy spotkanie godne klasyka. Głownie za sprawą piłkarzy Lecha, którzy napędzani niemal 40 tysiącami gardeł swoich fanów rozprawili się z Legią Warszawa. Finalnie zdominowana Legia przegrała 3:0. Bramki dla “Kolejorza” strzelali: Gajos, Trałka i Makuszewski.

Pierwsza połowa stała pod znakiem totalnej dominacji “Kolejorza”. Już po jedenastu minutach za sprawą wracającego do składu Macieja Gajosa. Dwadzieścia sześć minut później było już 2:0. Najwyżej do piłki przy stałym fragmencie gry wyskoczył Łukasz Trałka i wprawił kibiców przy Bułgarskiej w zachwyt. W drugiej połowie za sprawą Guliherme Legia się nieco ożywiła, jednak nie przyniosło to zamierzonych rezultatów. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Maciej Makuszewski, który dostał fenomenalną piłkę od kolegów z drużyny i w sytuacji sam na sam z Arkadiuszem Malarzem z zimną krwią zamienił ją na bramkę. W drugiej połowie Szymon Marciniak skorzystał z VAR i słusznie anulował rzekomy faul Gytkiera na piłkarzu Legii. Dzięki tej decyzji “Wojskowi” nie mieli karnego, a Gytkier niezasłużonej kartki.

01.10.2017 11 kolejka LOTTO Ekstraklasy | INEA Stadion Poznań| Frekwencja: 36 829

Lech Poznań 3:0 Legia Warszawa (2:0)
12’ Maciej Gajos, 38’ Łukasz Trałka, 65’ Maciej Makuszewski |

Skład Lecha Poznań: 30.Putnock, 2.Gumny, 3.Nielsen, 26.Janicki, 66.Dilaver, 6.Trałka, 7.Gajos, 10.Jevtić(89’ 86.Majewski), 17.Makuszewski, 14.Nielsen (69’ 32.Gytkjer), 16.Situm (22’ 18.Radut)

Skład Legii Warszawa: 1.Malarz, 28.Broź, 5.Dąbrowski, 2.Pazdan, 14.Holousek, 15.Kopczyński(79’ 3.Jodłowiec), 75.Moulin, 21.Nagy, 22.Hamalainen, 18.Kucharczyk(46’ 6.Guliherme), 99.Sadiku(64’ 11.Niezgoda)

Żółte kartki: 26’ Dilaver, 28’ Nielsen, 54’ Makuszewski | 2’ Kopczyński 54’ Guilherme, 90+4’ Dąbrowski

Czerwone kartki: – | –

Sędzia główny: Szymon Marciniak