Nottingham Forest
Udostępnij:

Premier League: Podział punktów na City Ground. Manchester City stracił dwa punkty w końcówce

Nottingham Forest zremisował 1:1 z Manchesterem City w ramach spotkania 24. kolejki Premier League. Bramkę otwierającą w pierwszej połowie zdobył Bernardo Silva. Pod koniec meczu wyrównującego gola strzelił Chris Wood.

Manchester City przystępował do starcia z Nottingham Forest z drugiego miejsca. Pół godziny przed pierwszym gwizdkiem na City Ground, Arsenal odzyskał fotel lidera po wyjazdowym zwycięstwie 4:2 z Aston Villą. Pep Guardiola miał jeden cel przed spotkaniem - zrównanie się punktami z drużyną z północnego Londynu. Problem w tym, że Nottingham Forest postawił ciężkie warunki na własnym terenie. Podopieczni Coopera bronili się całą drużyną na własnej połowie i liczyli na kontrataki. Próby wyjścia na stronę przeciwnika były nieudane i Manchester City w łatwy sposób powstrzymywał próby gospodarzy. Jak już udało się przedostać "The Reds" pod pole karne przeciwnika, to zwykle brakowało wsparcia. W jednej sytuacji Brennan Johnson popędził z futbolówką pod pole karne Edersona, ale jego akcja została natychmiast przerwana przez graczy City, którzy nie mieli najmniejszych problemów z odbiorem piłki 21-latkowi. Młody napastnik nie mógł liczyć na wsparcie swoich kolegów. Przewaga i dominacja Manchesteru City w pierwszej połowie była niepodważalna. Statystyki zmiażdżyły rywali. W pierwszych 45. minutach "Obywatele" mieli 85% posiadania piłki do 15 % Nottingham Forest. Dobrą pierwszą połowę zwieńczyli bramką w 41. minucie spotkania. Bernardo Silva zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i pokonał byłego bramkarza Realu Madryt, Keylora Navasa. Do szatni zespół Pepa Guardioli schodził z jednobramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron "Obywatele" nie mieli zamiaru ściągać nogi z gazu. W poprzednich meczach zdarzało się gościom rozluźnić, co w konsekwencji przekładało się na ich zmniejszenie koncentracji i utratę gola. Manchester City nie mógł sobie powtórzyć na taką "powtórkę z rozrywki". W ostatniej kolejce w końcu dopięli swego i wyprzedzili Arsenal w tabeli Premier League po miesiącach gonitwy.

W drugiej połowie Nottingham Forest nie potrafił znaleźć sposobu na złamanie przyjezdnych. Gracze Coopera byli pozbawieni jakichkolwiek atutów, ich strzały były dalekie od ideału. Ederson miał bardzo spokojne popołudnie w porównaniu do swojego kolegi z przeciwnej bramki, który co chwilę był niepokojony przez atakujących City. Po godzinie gry Erling Haaland zmarnował dwie dogodne sytuacje bramkowe. W 67. minucie Pep Guardiola został ukarany kartonikiem koloru żółtego w następnie protestów skierowanych w stronę sędziego Grahama Scotta. Hiszpański szkoleniowiec uważał, że jego drużynie należał się rzut karny po faulu na Erlingu Haalandzie.

Szalona końcówka

Niesamowita sytuacja wydarzyła się w 84. minucie. Pomimo miażdżącej przewagi ze strony Manchesteru City, Nottingham Forest zdołał wyrównać wynik spotkania na 1:1. Po raz kolejny mogliśmy się przekonać jak niepewnym prowadzeniem jest wynik 1:0. Nic nie zapowiadało powrotu do gry gospodarzy, a jednak to oni zdobyli ostatnią bramkę w spotkaniu. Chris Wood otrzymał podanie od Gibbsa-White'a w polu karnym. Oddał niski strzał w środek bramki i pokonał Edersona. Podrażniony Pep Guardiola dokonał pierwszych zmian w 90. minucie wprowadzając na boisko Ake oraz Alvareza. Nie byli oni w stanie pomóc City odrobić strat. "Obywatele" zaliczają wpadkę pomimo dominacji i zostają na drugim miejscu w tabeli. Nottingham Forest przesuwa się na 13. pozycję.

18.02.2023, 24. kolejka Premier League, City Ground (Nottingham)

Nottingham Forest - Manchester City 1:1 (0:1)

Bernardo Silva 41' - Chris Wood 84'

Nottingham Forest: Navas - Aurier (79' Wood), Felipe, Worrall, Lodi (79' Toffolo) - Danilo (58' Ayew), Colback (58' Williams), Shelvey (72' Mangala), Freuler, Gibbs-White - Johnson

Manchester City: Ederson - Walker, Dias, Laporte - Rodri, Silva, Foden (90' Ake), De Bruyne (90' Alvarez), Gundogan, Grealish - Haaland

Żółte kartki: Worrall, Guardiola

Sędzia: Graham Scott

Wyniki pozostałych spotkań 24. kolejki Premier League, które odbywały się o godzinie 16:00

Brentford - Crystal Palace 0:1 (0:0)