blank
Udostępnij:

Premier League: Luton Town pokonuje Newcastle United. Niespodzianka na Kenilworth Road

Piłkarze Luton Town sprawili chyba największą sensację w 18. kolejce Premier League. Podopieczni Roba Edwardsa pokonali Newcastle United 1:0

Do przerwy zobaczyliśmy tylko jednego gola. Wynik spotkania otworzył w 25, minucie Andros Towsend. Anglik wykorzystał przedłużenie piłki przez Barkleya po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dla Newcastle United to siódma porażka w tym sezonie Premier League. Popularne Sroki zajmują obecnie 7. miejsce w tabeli. Natomiast Luton Town wygrało trzecie spotkanie i awansowało na 18 pozycję.

23.12.2023, 18 kolejka Premier League, Kenilworth Road (Luton)

Luton Town - Newcastle United 1:0  (1:0)

Bramki: 25. Townsend (Barkley)

Luton Town: Kaminski – Mengi, Osho, Bell (C) (76. M. Andersen) – Kaboré (46. Giles), Lokonga (80. Mpanzu), Barkley, Doughty – Townsend (81. Ogbene), Adebayo (80. Morris), Brown.

Newcastle United: Dúbravka – Trippier, Lascelles (C) (37. Botman), Schär, Burn – Guimarães, Longstaff, Miley (38. Isak) – Almirón (81. Livramento), C. Wilson, A. Gordon.

Sędziowie: Darren England – Neil Davies, Darren Cann