blank
Udostępnij:

Premier League: Liverpool z łatwą wygraną w derbach Anglii

Liverpool w prestiżowym spotkaniu z Manchesterem United wygrał 3:0 i po trzech kolejkach ma komplet zwycięstw, nie tracąc ani gola. "Czerwone Diabły" już drugi raz z rzędu przegrały mecz.

Derby Anglii rządzą się swoimi prawami i dzisiejszego popołudnia obie drużyny czekał prawdziwy test, z czego lepiej wywiązał się Liverpool. W 35' minucie Casemiro stracił piłkę i goście popędzili na bramkę, w efekcie czego Luis Diaz wykorzystał podanie Salaha i otworzył wynik spotkania. Przed przerwą już mieliśmy podwyższone prowadzenie przez tę samą trójkę, ponieważ znowu Brazylijczyk pomógł swoim przeciwnikom w strzeleniu drugiego gola. Nic więc dziwnego, że Casemiro już w przerwie został zastąpiony przez Toby'ego Collera.

Na nic się to zdało, bowiem na początku drugiej połowy Mohamed Salah doczekał się swojego trafienia. Co prawda, Manchester United miał swoje okazje, ale marnował je Joshua Zirkzee, a jedną wspaniałą okazję wybronił także Alisson. Mecz zakończył się rezultatem 0:3 dla gości. Tym samym Liverpool po trzech kolejkach ma komplet punktów, zaś United notuje drugą porażkę z rzędu. Zadecydowały tak naprawdę proste błędy.

01.09.2024, 3. kolejka Premier League, Old Trafford (Manchester)

Manchester United 0:3 Liverpool

Diaz 35', 42', Salah 56'

Manchester United: An. Onana – Mazraoui, de Ligt (69. Maguire), L. Martínez, Dalot – Casemiro (46. Collyer), Mainoo – Garnacho (69. Diallo), B. Fernandes, Rashford – Zirkzee (86. Eriksen).

Liverpool F.C.: Becker – Alexander-Arnold (75. Bradley), Konaté, van Dijk, Robertson (83. Tsimikas) – Gravenberch, Mac Allister – Saláh, Szoboszlai, Díaz (66. Gakpo) – Jota (75. Núñez).