Udostępnij:

Premier League: Kapitalna końcówka w wykonaniu Manchesteru City. Powrót Kevina de Bruyne po 155 dniach

Po kapitalnym starciu na St. James Park przeciwko Newcastle United Manchester City zdobywa komplet punktów. Podopieczni Pepa Guardioli pokonali gospodarzy 3:2. Ogromną rolę w odwróceniu losów spotkania dla gości odegrali dwaj rewerwowi - Kevin De Bruyne i  Oscar Bobb. Zwycięstwo w 21. kolejce Premier League sprawiło, że Manchester City przesunął się na drugą pozycję i traci dwa "oczka" do liderującego Liverpoolu.

Pierwsza połowa

Spotkanie na St. James' Park rozpoczęło się dla Manchesteru City od najgorszego możliwego scenariusza. Nie minęły dwi minuty, a szwedzki napastnik Sean Longstaff znalazł drogę do siatki, tyle że po gol momentalnie został anulowany przez zespół sędziowski przez ewidentną pozycję spaloną Ishaka. Na tym problemy ekipy prowadzonej przez Pepa Guardiolę nie zakończyły się, bo już w ósmej minucie Ederson poprosił o zmianę ze względu na kontuzję. W jego miejsce został wprowadzony między słupki Stefan Ortega. Po ospałych 10. minutach meczu Manchester City w końcu był w stanie przejąć kontrolę nad meczem, tyle że ich pierwsze próby były dalekie od ideału. Przełamanie przyszło w 26. minucie. Wówczas Kyle Waker wyłożył na tacy piłkę Bernardo Silvie, który w bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Gospodarze nie złożyli broni i już po niespełna 10. minutach odpowiedziali golem Isaka. W 35. minucie Guimaraes posłał futbolówkę na lewą stronę do Szweda, który najpierw zszedł do środka, a następnie pewnym strzałem pokonał Ortegę. W 37. minucie prowadzenie dla Newcastle United podwyższył Anthuny Gordon, zdobywając siódmą bramkę w Premier League. Do przerwy wynik spotkanie nie uległ zmianie.

Druga połowa

Po zmianie stron Manchester City przejął kontrolę nad wydarzeniami boiskowymi. Wprowadzenie Kevina de Bruyne w 69. minucie w miejsce Bernardo Silvy wprowadziło chaosu w szeregi Newcastle, a wyrównanie przyszło już pięć minut później. Belgijski pomocnik kapitalnie przygotował sobie piłkę do strzału i mocnym uderzeniem po ziemi w lewą stronę pokonał Dubravkę. Kiedy wydawało się, że starcie na St. James' Park nie zostanie rozstrzygnięte, wtedy sprawy w swoje ręce wziął 20-letni Oscar Boob, który zapewnił gościom pulę punktów.

Teraz przed Newcastle United i Manchesterem City dwutygodniowa przerwa, a po niej obie ekipy czeka rywalizacja w Pucharze Anglii. Najpierw w piątek, 26 stycznia Manchester City zmierzy się na wyjeździe z Tottenhamem, a dzień później podopieczni Eddiego Howe'a zagrają z Fulham.