blank
Udostępnij:

Premier League: Dobry start Arsenalu, dwa mecze dwa zwycięstwa

Arsenal wygrał na Villa Park z Aston Villą 2:0 i tym samym nie powtórzy scenariusza z zeszłego sezonu. Wówczas podopieczni Mikela Artety nie wygrali ani jednego meczu z tymi rywalami.

Aston Villa dwukrotnie pokonała Arsenal w zeszłym sezonie, co ostatecznie kosztowało Kanonierów tytuł mistrzowski. Dzisiejsze spotkanie również rozpoczęło się od dwóch groźnych akcji Olliego Watkinsa. Arsenal przetrwał jednak burzę, obejmując prowadzenie w 67' minucie za sprawą zmiennika Trossarda. Dziesięć minut później wynik spotkania ustalił Thomas Partey. Tym samym po dwóch kolejkach nowego sezonu Arsenal ma już dwie wygrane na koncie. Oczywiście, to zupełnie nic nie znaczy, jednak z pewnością dodało pewności siebie i animuszu "Kanonierom". Gospodarze dzisiejszego spotkania po wygranej z West Hamem United musieli uznać wyższość wicemistrzów Anglii. Podczas spotkania kontuzji doznał Matty Cash i nie wiadomo czy wykuruje się na przerwę reprezentacyjną.

24.08.2024. 2. kolejka Premier League, Villa Park (Birmingham)

Aston Villa 0:2 Arsenal

67' Trossard, 77' Partey