sportskeeda.com

W najciekawszym meczu 32. kolejki angielskiej Premier League doszło do derbów Manchesteru. Na Old Trafford United okazali się wyraźnie lepsi od City i pewnie zwyciężyli 4:2.

Spotkanie znakomicie rozpoczęło się dla “The Citizens”. Już w 8. minucie po dograniu Davida Silvy na listę strzelców wpisał się najlepszy strzelec zespołu – Sergio Aguero.
Podopieczni Manuela Pellegrini’ego z prowadzenia cieszyli się jednak zaledwie sześć minut. Odpowiedź “Czerwonych Diabłów” była natychmiastowa. Piłkę w polu karnym otrzymał Ashley Young i pomimo bliskiej obecności Gaela Clichy’ego wpakował ją do siatki.
W kolejnych minutach przewaga należała do gości, ale tempo gry nie było już tak porywające jak na samym początku. Nie potrafili jednak udokumentować tego poprzez stwarzanie sytuacji podbramkowych. Udało się to za to ich rywalom w 27. minucie. Young dośrodkował na dłuższy słupek, zamykający tam akcję Marouane Fellaini strzałem głową pokonał Joe Harta.
W końcówce pierwszej połowy gospodarze próbowali pójść za ciosem i podwyższyć prowadzenie, ale mimo przewagi nie byli w stanie tego dokonać. Do przerwy United – City 2:1 w derbach Manchesteru.

Drugą połowę od odważniejszych ataków próbowali rozpocząć goście, ale podopieczni Louisa van Gaala nie pozwalali im na zbyt wiele i samemu od czasu do czasu przeprowadzali groźne kontrataki. Po jednym z nich Eliaquim Mangala sfaulował przed polem karnym Wayne Rooneya. Z rzutu wolnego uderzył sam poszkodowany, ale znakomitą interwencją popisał się Hart.
W 66. minucie bramkarz reprezentacji Anglii był już bezradny. Rooney zagrał do Juana Maty, a ten wbiegł w pole karne i strzałem między nogami pokonał golkipera “The Citizens” powiększając prowadzenie United. Jak pokazały powtórki, bramka nie powinna być jednak uznana, gdyż Hiszpan w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej, czego nie zauważył sędzia Mark Clattenburg.
Siedem minut później było już po meczu. Z rzutu wolnego dośrodkował świetnie dysponowany dzisiaj Young, a osamotniony w polu karnym Chris Smalling skierował piłkę do siatki.
Goście walczyli jednak do końca i w 89. minucie rozmiary porażki zmniejszył Aguero, zdobywając swojego drugiego gola w tym meczu. Była to setna bramka Argentyńczyka w barwach “The Citizens”.
“Czerwone Diabły” dzięki wygranej umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. Piłkarze City zajmują czwartą lokatę i mogą już praktycznie pożegnać się z marzeniami o obronie tytułu mistrzowskiego.

Manchester United – Manchester City 4:2 (2:1)
0:1 – 8′ – Sergio Aguero
1:1 – 14′ – Ashley Young
2:1 – 27′ – Marouane Fellaini
3:1 – 66′ – Juan Mata
4:1 – 73′ – Chris Smalling
4:2 – 89′ – Sergio Aguero