Bundesliga: niespodzianka w Stuttgarcie

W drugim niedzielnym spotkaniu 28. kolejki niemieckiej Bundesligi piłkarze VFB Stattgart wygrali 3:2 na własnym stadionie z Werderem Brema i wydostali się z ostatniego miejsca w tabeli. Gospodarze kończyli mecz w dziesięciu.

Pierwszą bramkę w spotkaniu w 16. minucie strzelił Christian Gemtner, dla którego było to czwarte trafienie. Pięć minut po zmianie stron wyrównał 20-letni napastnik Davie Selke. Dla młodego Niemca była to siódma bramka. Na 2:1 w 70. minucie podwyższył Daniel Ginczek. W 84. minucie po obejrzeniu drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartki z boiska wyleciał Martin Harnik. Trzy minuty później po trafieniu Jannika Vestergaarda goście wyrównali. W ostatniej minucie spotkania bramkę na wagę zwycięstwa strzelił napastnik gospodarzy Daniel Ginczek.

Po tej kolejce Werder z 35. punktami zajmuje dziewiąte miejsce, a Stuttgart z dwudziestoma sześcioma jest siedemnasty.

Dla gospodarzy był to trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością bez porażki. Podopieczni Thomasa Schneidera ostatni raz przegrali 20. lutego z Borussią Dortmund (2:3).

12.04.2015, godz. 17:30 VFB Stuttgart – Werder Brema 3:2 (1:0)
1:0 – 16′ Christian Gemtner
1:1 – 50′ Davie Selke
2:1 – 70′ Daniel Ginczek
2:2 – 87′ Jannik Vestergaard
3:2 – 90′ Daniel Ginczek