Premier League: Chelsea FC remisuje z Mewami, piękne trafienie Irańczyka

chelseafc.com

Chelsea FC w noworocznym spotkaniu w ramach 21. kolejki Premier League zremisowała na wyjeździe Brighton & Hove Albion (1:1). Gola dla gości zdobył Hiszpan Cesar Azpilicueta, zaś w drugiej połowie wyrównał Irańczyk Alireza Dżahanbachsz.

W Boxing Day “The Blues” doznali niespodziewanej porażki z Southampton (0:2), z kolei w niedzielę w derbach Londynu zgarnęli komplet “oczek” w rywalizacji z Arsenalem (2:1). Tym razem byli zdecydowanym faworytem. Już w dziesiątej minucie na listę strzelców wpisał się Cesar Azpilicueta, który dobił uderzenie Tammy’ego Abrahama. Chelsea oddała w drugiej połowie pole rywalom, którzy postanowili skorzystać z prezentu. W 83. minucie futbolówka dotarła do Alireza Dżahanbachsza, a ten zdecydował się na przewrotkę i Kepa mógł się przypatrywać jak piłka ląduje w siatce. O mistrzowskim tytule drużyna Franka Lamparda może już zapomnieć, a celem pozostaje spokojny awans do następnej edycji Ligi Mistrzów.