Udostępnij:

Premier League: Cały mecz Wasilewskiego, feta mistrzowska Leicester

Marcin Wasilewski w meczu 37. kolejki Premier League rozegrał cały mecz w podstawowym składzie Leicester City w wygranym meczu z Evertonem 3:1 (2:0). Po spotkaniu na King Power Stadium miała miejsce mistrzowska feta.

Marcin Wasilewski wskoczył do pierwszej jedenastki w miejsce zawieszonego do końca sezonu Roberta Huth'a. Dla Polaka był to trzeci mecz  w tym sezonie w angielskiej ekstraklasie. Co ciekawe, Wasilewski wystąpił w dwóch meczach przeciwko Evertonowi. Drużyna Claudio Ranieriego wyszła na prowadzenie już w 5. minucie za sprawą trafienia Jamiego Vardy'ego. Wynik podwyższył w 33. minucie Andy King. W drugiej połowie, w 65. minucie Vardy zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, pewnie wykonując rzut karny. Honorową bramkę dla zespołu Roberto Martineza zdobył Kevin Mirallas w 88. minucie.

Po ostatnim gwizdku sędziego na stadionie w Leicester miała miejsce feta mistrzowska. Marcin Wasilewski świętował wraz z kolegami z drużyny pierwszy tytuł mistrzowski w historii klubu, jednak nie otrzymał w dniu dzisiejszym medalu, ze względu na rozegraną zbyt małą liczbę meczów w tym sezonie. Wymagany jest występ przynajmniej w pięciu spotkaniach.