Premier League: Bezbarwne “Lisy” bez szans w starciu z Chelsea

Sobotę z Premier League rozpoczęliśmy z wysokiego “C”. W meczu o 13:30 rozpędzona Chelsea dosyć pewnie pokonała Leicester City.

Gospodarze dzisiejszego meczu nie mogą zaliczyć udanego startu bieżącej kampanii. “Lisy” przed 12. kolejką zajmowały dopiero 12. miejsce w tabeli. Jakby tego było mało, wiele mówi się o tym, że niebawem szkoleniowiec drużyny, Brendan Rodgers, lada moment zasili szeregi Manchesteru United. Chelsea z kolei znajduje się w całkiem innym położeniu. Wygląda na to, że Thomas Tuchel w końcu poukładał zespół i dosyć odważnie mogą spoglądać w kierunku nawet mistrzostwa Anglii. 27 bramek strzelonych, cztery stracone, 26 punktów i pierwsze miejsce w tabeli napawają optymizmem.

Już w 4′ minucie Ben Chilwell mógł otworzyć wynik spotkania, jednak piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki. Najwidoczniej Anglik lepiej czuje się w roli podającego, ponieważ to po jego wrzutce z rzutu rożnego Antonio Rudiger strzelił gola w 14′ minucie. “The Blues” nie poprzestawali jednak na atakach. Najpierw szczęścia próbował N’Golo Kante strzałem z krawędzi pola karnego a potem Mason Mount z rzutu wolnego. Najpierw jednak sytuację uratował Kasper Schmeichel a później piłka przeleciała nad bramką. W 28′ minucie Francuski mistrz świata postanowił znowu huknąć z odległości i tym razem ta sztuka mu się udała na tyle, że podwyższył prowadzenie.

W drugiej połowie obraz meczu nie uległ zmianie. Już dziesięć minut po wznowieniu gry Chilwell znowu próbował pokonać golkipera, jednak nic z tego. Callum Hudson-Odoi także przeprowadził świetną, indywidualną akcję, ale strzelił nad poprzeczką. Leicester City zdołało odpowiedzieć dopiero w 64′ minucie. Daniel Amartey posłał atomowe uderzenie na bramkę, ale wtedy fenomenalną interwencją popisał się Edouard Mendy. W 71′ minucie Chelsea przeprowadziła świetną akcję zespołową, która zwieńczyła się golem Christiana Pulisicia. 3:0! Później podopieczni Tuchela aż trzykrotnie kierowali piłkę do bramki, jednakże za każdym razem był spalony. James Maddison próbował zdobyć honorową bramkę z dystansu, jednak znowu Mendy stanął na przeszkodzie. Wynik spotkania nie uległ zmianie i trzy punkty wędrują do Londynu.

20 listopada 2021 roku, 12. kolejka Premier League, King Power Stadium (Leicester)

Leicester City – Chelsea 0:3

Rudiger 14′, Kante 28′, Pulisic 71′

Leicester: Shmeichel – Amartey, Evans, Soyuncu – Catagne, Soumare (Dewsbury-Hall 75′), Ndidi, Albrighton – Lookman (Ikeanacho 46′), Vardy, Barnes (Maddison 46′)

Chelsea: Mendy – Rudiger, Silva, Chalobah – Chilwell, Jorginho (Loftus-Cheek 77′), Kante, James – Hudson-Odoi, Mount (Ziyech 63′) – Havertz (Pulisic 62′)

Żółte kartki: Amartey 40′, Evans 45′, Schmeichel 45′ – Mendy 65′

Sędzia: P. Tierney