Arsène Wenger: Mówię płynnie po niemiecku

Arsene Wenger

Zdjęcie: https://www.sc.qa/en

Najnowsze doniesienia zagranicznych mediów wskazują na to, iż najbliższy objęcia posady trenera w Bayernie Monachium jest Arsène Wenger.

Były szkoleniowiec Arsenalu był gościem specjalnego programu na łamach BeIN Sports, gdzie komentował wydarzenia związane z rozgrywkami Ligi Mistrzów. W obliczu zalewającej nas fali plotek na temat ewentualnej przeprowadzki do Bawarii Francuz wypowiedział się również na temat „Die Roten”.

– To, co w nich lubię i co trzeba im oddać, to to, że zawsze starają się grać. Biorą odpowiedzialność za grę. Bayern jest jednym z tych zespołów, który zawsze próbuje utrzymywać się przy piłce. Nie boją się powiedzieć: „Tak, chcemy piłkę. Tak, przenosimy grę pod waszą bramkę. Chcemy zdominować mecz”. Zawsze to robili, mają przypisaną historyczną łatkę klubu, który chce grać pozytywny futbol.

W odpowiedzi na wypowiedź Wengera jeden z zaciekawionych dziennikarzy zapytał o możliwość pracy w klubie, który jest konkurencyjny nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także na arenie międzynarodowej.

– Myślę, że każdy zespół, który jest konkurencyjny w lidze, chce walczyć również w wielkich rozgrywkach. W czołowych pięciu ligach wszystkie zespoły chcą walczyć o Ligę Mistrzów. Możesz polemizować, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia chociażby w Anglii, gdzie trudno jest wygrać Premier League i jak Champions League, bo o tytuł walczy 5 bądź 6 drużyn.

– Mówię płynnie po niemiecku – zakończył Wenger, odpowiadając na dwuznaczne pytanie swojego rozmówcy, raz jeszcze przypominające o wolnym wakacie w Bayernie.


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.