Arsène Wenger: Mówię płynnie po niemiecku

Arsene Wenger

Zdjęcie: https://www.sc.qa/en

Najnowsze doniesienia zagranicznych mediów wskazują na to, iż najbliższy objęcia posady trenera w Bayernie Monachium jest Arsène Wenger.

Były szkoleniowiec Arsenalu był gościem specjalnego programu na łamach BeIN Sports, gdzie komentował wydarzenia związane z rozgrywkami Ligi Mistrzów. W obliczu zalewającej nas fali plotek na temat ewentualnej przeprowadzki do Bawarii Francuz wypowiedział się również na temat “Die Roten”.

– To, co w nich lubię i co trzeba im oddać, to to, że zawsze starają się grać. Biorą odpowiedzialność za grę. Bayern jest jednym z tych zespołów, który zawsze próbuje utrzymywać się przy piłce. Nie boją się powiedzieć: “Tak, chcemy piłkę. Tak, przenosimy grę pod waszą bramkę. Chcemy zdominować mecz”. Zawsze to robili, mają przypisaną historyczną łatkę klubu, który chce grać pozytywny futbol.

W odpowiedzi na wypowiedź Wengera jeden z zaciekawionych dziennikarzy zapytał o możliwość pracy w klubie, który jest konkurencyjny nie tylko w rozgrywkach ligowych, ale także na arenie międzynarodowej.

– Myślę, że każdy zespół, który jest konkurencyjny w lidze, chce walczyć również w wielkich rozgrywkach. W czołowych pięciu ligach wszystkie zespoły chcą walczyć o Ligę Mistrzów. Możesz polemizować, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia chociażby w Anglii, gdzie trudno jest wygrać Premier League i jak Champions League, bo o tytuł walczy 5 bądź 6 drużyn.

– Mówię płynnie po niemiecku – zakończył Wenger, odpowiadając na dwuznaczne pytanie swojego rozmówcy, raz jeszcze przypominające o wolnym wakacie w Bayernie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi