SC Bastia i Balotelli ukarani

ogcnice.com

Napastnik trzeciej siły Ligue 1 – Mario Balotelli został zawieszony za znieważenie sędziego w ostatnim meczu przeciwko FC Lorient. To nie jedyna kara w tym tygodniu, za zachowanie kibiców ukarany został także klub będący w strefie spadkowej ligi francuskiej – SC Bastia.

Mario Balotelli grający w OGC Nice został zawieszony za znieważenie sędziego podczas meczu z Lorient, komisja ligi zadecydowała także o ukaraniu klubu z Bastii za rasistowskie zachowanie kibiców w stronę “Super Mario”, dotyczy to meczu rozegranego w zeszłym miesiącu.

Balotelli otrzymał czerwoną kartkę po raz trzeci w tym sezonie, tym razem za znieważenie sędziego Tony’ego Chaprona w języku angielskim. Napastnik został zawieszony na następny mecz Nicei w Ligue 1 przeciwko Montpellier, który odbędzie się już dziś. Dodatkowo Komisja Ligi zapowiedziała, że każdy następny wybryk piłkarza będzie surowiej karany.

Tymczasem Bastia została ukarana odjęciem jednego punktu w tabeli oraz zamknięciem stadionu na trzy następne mecze po rzekomej przemocy na tle rasowym, którego celem był Balotelli podczas meczu Bastia – Nice 20 stycznia.

LFP wcześniej zapowiadał dochodzenie w sprawie tego meczu i zachowania kibiców w stronę Włocha, natomiast Bastia ukarała zakazem stadionowym jednego z pseudokibiców ze Stade Armand-Cesari po tym jak został rozpoznany na monitoringu.

“Czy to normalne, że kibice Bastii wydają małpie odgłosy ‘uh’ ‘uh’ przez cały mecz i nikt z komisji dyscyplinarnej nic nie mówi?” – napisał Balotelli na Instagramie po meczu.

“Więc rasizm jest legalny we Francji? Czy też tylko w Bastii? Piłka nożna jest niesamowitym sportem. Ludzie tacy jak fanatycy Bastii starają się to wszystko zepsuć.” – zakończył “Super Mario”.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.