Bochniewicz
Udostępnij:

Pogrom z Polakiem w składzie. Heerenveen znokautowane

PSV blisko zdobycia mistrza Holandii.

W 31. kolejce ligi holenderskiej Heerenveen z Pawłem Bochniewiczem w składzie grało z PSV na wyjeździe. Polak nie będzie dobrze wspominał tego meczu, bowiem jego drużyna przegrała aż 8:0. Pięć bramek padło w 1 pierwszej połowie.

W 7. minucie strzelanie rozpoczął Guus Til. Trafił on również w 30. minucie. Następnie PSV prowadziło już 4:0 po dwóch golach Malika Tillmana. Ostatnie trafienie w pierwszej połowie zdobył Joey Veerman. Dalej mecz był pod dyktando PSV, gdzie padły jeszcze trzy bramki.

Polak zagrał jedynie 45 minut. Była to zmiana 1 do 1, obrońca za obrońcę. Taktyczna. Ale on też nie pomógł zatrzymać nawałnicy piłkarzy drużyny przyjezdnych... To był jednostronny mecz. A PSV jest blisko zdobycia mistrza Holandii. W tym meczu pojawił się także wątek Ekstraklasy. W bramce gospodarzy 90 minut rozegrał Mickey van der Hart, były golkiper Lecha Poznań.