Emocjonujący mecz w Białymstoku

Jagiellonia kibice / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 31. kolejki Lotto Ekstraklasy Jagiellonia Białystok zremisowała na własnym boisku z Lechem Poznań 3:3.

Lech i Jagiellonia spotkały się już po raz kolejny w odstępie kilku dni. W ostatnim meczu rozegranym w 30. kolejce i Jagiellonia wygrała w Poznaniu 0:2. Katem Lechitów okazał się Jesus Imaz. W pierwszym meczu w tym sezonie padł remis 2:2. W tygodniu dowiedzieliśmy się, którzy piłkarze po sezonie opuszczą zespół Lecha. Na liście opublikowanej przez klub znalazło się 10 piłkarzy.

Gracze Lecha szybko objęli prowadzenie w tym meczu. W 5. minucie po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i dośrodkowaniu najlepiej w polu karnym zachował się Vujadinović.  W 21. minucie goście prowadzili już 0:2. Po znakomitym dograniu Makuszewskiego do siatki trafił Amaral, który znalazł się w idealnym miejscu. W końcówce pierwszej połowy sędzia podyktował rzut karny. Podobnie jak w poprzednim meczu do piłki podszedł Imaz i wykorzystał doskonałą sytuację do strzelenia bramki. Po przerwie również nie zabrakło emocji. W 54. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska, piłka trafia do niekrytego Kadleca, który mocnym strzałem wyrównał wynik meczu. Dziesięć minut później to Jagiellonia już prowadziła. Ponownie rzut karny i ponownie do piłki podszedł Imaz i pewnym strzałem zdobył swojego drugiego gola w tym meczu. W 77. minucie  Lech doprowadził do wyrównania. Akcję Poznaniaków zakończył celnym strzałem Żamaledtinow. Do końca meczu nie oglądaliśmy już bramek. Mecz zakończył się wynikiem 3:3.