Podział punktów w spotkaniu pomiędzy SPAL a Fiorentiną

Remisowe i agresywne spotkanie pomiędzy SPAL a Fiorentiną. Mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Pierwsza połowa rozpoczęła się agresywnie. Już w drugiej minucie sędzia odgwizdał faul i drużyna Fiorentiny miała pierwszy stały fragment gry. Pierwsza okazja dla drużyny SPAL była w 10. minucie, gdy to Francesco Vicari oddał strzał głową w środek bramki, jednak jeden z obrońców wszedł mu w drogę i zablokował to uderzenie. Dwie minuty później dobrą okazję do prowadzenia miała Fiorentina po strzale Jordana Veretouta, jednak strzał był w sam środek bramki, a bramkarz stanął na posterunku. W 17. minucie spotkania zawodnik SPAL Pasquale Schiattarella zaczął zwijać się na boisku i poprosił o pomoc medyczną. Na szczęście już dwie minuty później był gotowy do gry. W 23. minucie był pierwszy rzut rożny w tym meczu. Zawodnik Fiorentiny jednak niedokładnie go wykonał i w ten sposób zagrożenie bramki minęło. W 28. minucie za podcięcie rywala, żółtą kartą został ukarany German Pezzella. W 37. minucie spotkania na boisku niewielkiego urazu doznał Polak – Bartosz Salamon. Niedługo później okazało się, że mimo wszystko jest zdolny do gdy. W 42. minucie Giovanni Simeone sfaulował zawodnika SPAL, przez co został odgwizdany stały fragment gry. Po dośrodkowaniu i małym zamieszaniu w polu karnym został oddany strzał w słupek, jednak udaną dobitkę na 1:0 wykonał Alberto Paloschi. W 45. minucie sędzia przedłużył mecz o trzy minuty, a następnie zakończył pierwszą połowę spotkania.

Niedługo po gwizdku na drugą połowę, w 46. minucie został zmieniony obrońca SPAL – Bartosz Salamon. W tym samym czasie trener Fiorentiny dokonał pierwszej zmiany, wpuszczając na boisko napastnika Khoume Babacar za Maximiliano Olivera. W 51. minucie Fiorentina miała dobrą okazję na remis, jednak strzał Marco Benassiego został zablokowany przez obrońców. W 56. minucie była kolejna świetna okazja dla tego klubu. Federico Chiesa świetnie przedarł się przez obronę, jednak jego strzał był niedokładny i wylądował tuż obok prawego słupka. W 58. doszło do kolejnej zmiany w drużyna SPAL – Marco Borriello zszedł z boiska, a zastąpił jego Sergio Floccari. W 61. minucie Alberto Paloschi popisał się wspaniałym strzałem z daleka, jednak jego próba podwyższenia wyniku się nie udała, a strzał wylądował bardzo blisko prawego słupka. W 62. minucie trener Fiorentiny zdecydował się na kolejny ruch w celu wyrównania wyniku. Z boiska zszedł Gil Bastiao Dias, a w jego miejsce się pojawił Riccardo Saponara. Minutę później został podyktowany rzut rożny dla Fiorentiny. Carlos Sanchez z Fiorentiny znalazł się w odpowiednim miejscu we właściwym czasie. Perfekcyjnie strzelił w sam środek bramki, jednak został wspaniale zablokowany przez jednego z obrońców. W 65 minucie okazję do zdobycia bramki miał Babacar, jednak jego strzał poszybował w sam środek bramki i nie zrobił większego wrażenia na bramkarzu SPAL. W 69 i 74. minucie Fiorentina miała dwa rzuty rożne, jednak nie przyniosły one dla nich żadnego efektu.

Po wielu próbach w 81′ Fiorentina w końcu wyrównała. Federico Chiesa dobrze przyjął podanie, a następnie oddał strzał w lewy róg bramki i tym samym pokonał bramkarza. W tej samej minucie szybką okazję na rewanż miało SPAL, jednak dobre podanie Alberto Paloschiego zostało udaremnione przez obrońców. W 85′ i 89. minucie Fiorentina próbowała objąć prowadzenie, jednak oba strzały okazały się nieskuteczne. W 90. minucie sędzia przedłużył spotkanie o kolejne 4 minuty. Już dwie minuty później Marios Oikonomou z drużyny SPAL bezmyślnie sfaulował przeciwnika i w konsekwencji otrzymał czerwoną kartkę. Spotkanie zakończyło się w 94. minucie wynikiem 1-1.

SPAL – Fiorentina 1:1

SPAL: Gomis – Salamon (46. Oikonomou), Vicari, Felipe – Lazzari, Schiattarella, Viviani, Grassi (78, Schiavon), Mattiello – Borriello (58. Floccari), Paloschi
Fiorentina: Sportiello – Gaspar, Pezzella, Astori, Olivera (46. Babacar) – Benassi, Sanchez, Veretout – Chiesa, Simeone, Dias (62. Saponara)
Żółte kartki: Borriello, Oikonomou, Viviani;Oikonomou – czerwona (za drugą żółtą)  (SPAL); Pezzella, Benassi, Sanchez (Fiorentina)