Nice I liga: Sprawiedliwy remis w Legnicy

W ostatnim spotkaniu 18. kolejki Nice I ligi Miedź Legnica zremisowała na swoim boisku 1-1 z Rakowem Częstochowa.

Miedź świetnie weszła w to spotkanie. Po faulu na Fabianie Piaseckim rzut karny wykorzystał Marquitos. Hiszpan uderzył precyzyjnie, futbolówka odbiła się od słupka i zatrzepotała w siatce. Goście wyrównali tuż przed przerwą. Strzelcem gola okazał się Tomáš Petrášek, który po przedłużeniu głową przytomnie z bliska wbił piłkę do bramki. 25-letni środkowy obrońca Rakowa strzelił już piątą bramkę w tym sezonie. Po przerwie więcej bramek nie padło, mimo okazji, które stwarzali sobie zarówno gospodarze, jak i goście.

Przez podział punktów Miedź Legnica z 31 punktami zajmuje trzecie miejsce w lidze. Pozycję niżej znajdują się piłkarze Rakowa, którzy mają dwa punkty mniej.

19 listopada 2017, 18. kolejka Nice I ligi, Legnica (Stadion Miejski)

Miedź Legnica – Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Marquitos 11 (karny) – Tomáš Petrášek 42

Miedź: Łukasz Sapela – Paweł Zieliński, Jonathan de Amo, Tomislav Božić, Grzegorz Bartczak – Marquitos (Mladen Bartulović 46′, Rafał Augustyniak, Omar Santana (Łukasz Garguła 89′), Przemysław Mystkowski, Wojciech Łobodziński – Fabian Piasecki (Jakub Vojtuš 81′).

Raków: Mateusz Lis – Karol Mondek, Jakub Łabojko, Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Hubert Tomalski (Gracjan Kuśmierek 87′) – Piotr Malinowski, Igor Sapała, Rafał Figiel, Przemysław Mizgała (Przemysław Oziębała 60′) – Adam Czerkas (José Embaló 77′).

Żółte kartki: Augustyniak, Łobodziński – Sapała, Mizgała, Petrášek, Łabojko.

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin).