Mamy już za sobą sobotnie mecze 36. kolejki Ligue 1. Lyon praktycznie stracił szanse na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Metz już nawet bez matematycznych szans na utrzymanie się w francuskiej ekstraklasie. Touoluse i Stade de Reims dzięki wygranym zwiększają swe szanse na utrzymanie.

Olympique Lyon pogrzebała swe szanse na mistrzostwo doznając porażki na wyjeździe z SM Caen. Gospodarze pewnie pokonali Lyon, aż 3:0. Bramki w 41 i 44 minucie strzelił Nicolas Benezet, natomiast wynik w 85 minucie ustalił Privat.

Kolejnym pewnym kandydatem do Ligue 2 obok Lens, które zapewniło sobie spadek już tydzień temu jest FC Metz. Które przegrało z Morszczukami 0:4. Lorient które na wyjeździe pokonało kolejnego spadkowicza praktycznie zapewniło sobie pozostanie w Ligue 1.

Touoluse dzięki wygranej z Lille OSC 3:2 zwiększyło swoje szanse na pozostanie w piłkarskiej elicie Francji. Reims w walce o utrzymanie z Evian Thonon Gaillard okazało się skuteczniejsze, dzięki czemu nadal ma spore szanse na utrzymanie, tym samym wbijając kolejny gwóźdź do trumny rywala.

Bastia po bramce Danića pokonał niespodziewanie Stade Rennes 0:1. Mimo przewagi liczebnej gospodarze nie potrafili wykończyć akcji bramką. Rennes nie wykorzystali nawet szansy w postaci rzutu karnego, bramka przyjezdnych była tego dnia jak zaczarowana. Dobry mecz rozegrał Kamil Grosicki, miał szanse nawet zaliczyć asystę, podania od Polaka jednak nie wykorzystał Toivonena. Swój mecz wygrało też Bordeaux pokonując Nantes 2:1.

SM Caen – Olympique Lyon (Benezet 41′ 44′ Privat 85′) 3:0

Evian Thonon Gaillard (Sunu 45′ Duhamel 48′) – Stade de Reims (Ngog 40′ 64′ Moukandjo 86′) 2:3

Stade Rennais  – SC Bastia ( Danić 78′) 0:1

FC Metz – FC Lorient (Mostefa 13′ Philippoteaux 34′ Kone 55′ Ayew 85′) 0:4

Girondins Bourdeax  (Rolan (k.)20′ 69′) – FC Nantes (Veretout (k.) 15′) 2:1

Touoluse FC Ben (Yedder 31′ Trejo 82′ Braithwaite 83′)  – Lille OSC (Roux 9′ Boufal 61′)  3:2