Remis Juventusu, niespodzianka w Mediolanie

Sobotnie mecze Serie A zakończyły się interesującymi rezultatami. Mocno eksperymentalny skład Juventusu zremisował 1:1 z drużyną Cagliari. Niespodzianka w Mediolanie, gdzie drużyna AC Milanu wygrała z drugą w tabeli AS Romą.

Pierwsze sobotnie spotkanie z początku należało do gospodarzy, którzy w pierwszym kwadransie meczu dwukrotnie zagrozili bramce gości. Drużyna Cagliari również miała swoje okazje jak chociażby akcja z 17 minuty, gdy obok bramki uderzał Farias. Pod koniec pierwszej połowy bramkę zdobył Paul Pogba, który strzałem z okolic pola karnego wyprowadził Juventus na prowadzenie. Druga połowa była zdecydowanie mniej atrakcyjna, a szczęście dopisało piłkarzom Cagliari, którzy za sprawą Rosettiniego w 85 minucie spotkania doprowadzili do remisu.

Juventus Turyn – Caglari 1:1 (1:0)
Pogba 45′ – Rossettini 85′

W drugim sobotnim spotkaniu wygrali dość nieoczekiwanie gospodarze 2:1. Obie bramki zdobyli piłkarze przebywający na wypożyczeniach w drużynie Milanu. Marco van Ginkel, który przyszedł z drużyny Chelsea wpisał się na listę strzelców w 40 minucie spotkania, a wynik do przerwy nie uległ już zmianie. Po przerwie w 59 minucie gola zdobył Destro, który przeniósł się z…..AS Romy! Giallorossi potrafili zdobyć jedynie bramkę z rzutu karnego w 73 minucie po faulu Nigela de Jonga na Iturbe. Do piłki podszedł nie zawodny Francesco Totti i pewnym strzałem pokonał Lopeza.

Sobotni wynik sprawia, że walka o drugie miejsce w tabeli będzie do końca niezwykle zacięta.

AC Milan – AS Roma 2:1 (1:0)