Podsumowanie 4. kolejki Bundesligi

Status quo na szczycie. Status quo na dole. Po czterech kolejkach w Niemczech nadal bez starty choćby oczka BVB i Bayern, zaś z zerowym dorobkiem punktowym Stuttgart i M’gladbach. Sensacja w Leverkusen po porażce z beniaminkiem, czy wygrana Bayernu po kontrowersyjnym rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Oto najciekawsze rozstrzygnięcia w tej serii gier.

Ingolstadt – Wolfsburg

Beniaminek wspierany przez koncern Audi nie przestaje zadziwiać. W meczu z wicemistrzem Niemiec zdobył swój pierwszy punkt na własnym stadionie. Wynik 0:0 to dla gospodarzy bardzo dobry rezultat. Zdecydowanie inaczej odczytują to Wilki. Dla Wolfsburga kolejna strata punktów nie jest dobrą informacją w kontekście walki o podium Bundesligi. Jednakże obecnie VfL jest trzeci i do BVB i Bayernu traci cztery punkty. Ingolstadt zajmuje 9. pozycję z siedmioma oczkami na koncie.

Leverkusen – Darmstadt

Aptekarze przed spotkaniem z pewnością drżeli o wynik spotkania. Ich obawy okazały się słuszne. Już w 8. minucie gola dla beniaminka strzelił turecki stoper Darmstadt Aytac Sulu. Jak się później okazało była to bramka na wagę trzech punktów w spotkaniu z Bayerem. Dla gości było to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, po serii trzech remisów. Leverkusen z dorobkiem sześciu punktów jest 13. Darmstadt z takim samym wynikiem punktowym jest 11.

Bayern – Augsburg

Na Allianz Arena minuty dzieliły gości od sprawienia niespodzianki. Augsburg od 43. minuty prowadził po bramce Alexandra Essweina. Bayern ku zaskoczeniu wszystkich przez długi czas trwania drugiej połowy nie potrafił wyrównać. Do 77. minuty. Wówczas piłkę w siatce rywali umieścił Robert Lewandowski. Bawarczycy atakowali, chcąc zgarnąć trzy punkty. Szło im to jak po grudzie. Wtem z pomocą gospodarzom przyszedł Knut Kircher – arbiter główny, który po sygnalizacji sędziego bocznego wskazał na tzw. wapno. Kircher uznał, że dryblujący w polu karnym Douglas Costa był faulowany. W rzeczywistości Brazylijczyk wpadł na defensora Augsburga, a przewracając się przy tym, zmylił arbitrów. Rzut karny pewnie wykonany przez Thomasa Mullera zapewnił Bayernowi kolejne zwycięstwo. Gwiazda Południa z dwunastoma punktami jest druga, tuż za Borussią Dortmund. Augsburg z jednym oczkiem zajmuje 14. lokatę.