Podsumowanie 5. kolejki Eredivisie

vi.nl

Po pięciu kolejkach w Holandii liderem pozostaje Ajax Amsterdam. Gonią go Heracles, Feyenoord oraz PSV, które po pogromie Cambuur jest już czwarte. W najciekawszych spotkaniach środka tabeli Groningen okazało się lepsze od Heerenveen, a Utrecht pokonał Vitesse 2:1.

Cambuur – PSV

Mecz dla gości ułożył się znakomicie, de facto, dzięki gospodarzom. Już w 8. minucie czerwoną kartkę za faul w polu karnym otrzymał Sander van de Streek. Jedenastkę na gola zamienił Luuk de Jong. Napastnik PSV jeszcze w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Po przerwie głównym zadaniem miejscowych było uchronienie się przed kompromitacją. Tej nie udało się jednak uniknąć. Bramka Proppera i dwie Locadii dopełniły dzieła zniszczenia. Mistrz Holandii zwyciężył 6:0 i zajmuje 4. lokatę. Cambuur po kolejnej porażce, z jednym punktem i aż dwudziestoma straconymi bramkami jest przedostatni.

Twente – Ajax

Wicemistrz Holandii do Enschede pojechał, aby rozegrać spotkanie z pogrążonym w kryzysie Twente. Niespodziewanie gospodarze postawili się Amsterdamczykom i po prawie godzinie gry prowadzili 2:0, dzięki bramkom Gutierreza i Ziyecha. Ajax nie dał za wygraną i zdołał wyrównać. W 65. minucie gola kontaktowego strzelił Fischer, a na osiem minut przed końcem spotkania z rzutu karnego do remisu doprowadził Gudelj. Po pięciu kolejkach Eredivisie, Twente z dwoma punktami na koncie jest 16. Ajax przewodzi tabeli.

Utrecht – Vitesse

Obie drużyny przed spotkaniem zapowiadały walkę o pełną pulę. Ostatecznie to goście z Arnhem wyjeżdżali do domu bez punktów. Utrecht wyszedł na prowadzenie po kwadransie gry za sprawą trafienia Willema Janssena. Radość gospodarzy z prowadzenia nie trwała długo. W 19. minucie Vitesse wyrównało po bramce gruzińskiego stopera Gurama Kashii. Początek drugich 45 minut owocował w drugiego gola dla miejscowych. Sześć minut po wznowieniu gry do siatki przyjezdnych trafił Bart Ramselaar, ustalając wynik spotkania. Po wygranej Utrecht awansował na 7. miejsce i z przewagą jednego punktu wyprzedza Vitesse, mające siedem oczek. Gracze z Arnhem zajmują ósmą lokatę.