2 Bundesliga: Porażka zespołu Sobiecha

W meczu zamykającym 10. kolejkę 2. Bundesligi, Darmstadt przegrało z Nurnberg 3:4. W drugiej połowie w barwach gospodarzy zagrał Artur Sobiech.

Od pierwszych sekund drużyna gospodarzy ruszyła do ataku. Pierwszą bramkę zdobyli już w 5. minucie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zostało wybite przez obrońcę gości, a do piłki dopadł Yannick Stark i pięknym strzałem pokonał bramkarza Nurnberg. Goście nie złożyli broni i próbowali wyrównać. Udało im się w 23. minucie. Cedric Teuchert pięknym lobem pokonał bramkarza gospodarzy. W następnych minutach pierwszej połowy dominowali przyjezdni, jednak nie potrafili udokumentować swojej przewagi.

Drugą połowę od ataków zaczęli gracze Nurnberg. W 50. minucie udało im się zdobyć drugą bramkę. Tim Leibold podał kapitalnie do Mikaela Ishaka, a ten nie pomylił się w sytuacji oko w oko z bramkarzem. Prowadzenie jedną bramką nie zadowoliło gości. Drugą bramkę w dzisiejszym meczu zdobył Cedric Teuchert, po świetnym kontrataku. Gospodarze za wszelką cenę chcieli zdobyć gola kontaktowego. Udało im się to w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, trafienie zaliczył Felix Platte. Radość z bramki kontaktowej nie trwała jednak długo. Marzenia o remisie dla gospodarzy, zabił Tim Leibold, który świetnie wykończył podanie Mikhaela Ishaka. Darmstadt dzielnie walczyło i udało im się zmniejszyć stratę. Po dośrodkowaniu Artura Sobiecha piłkę do własnej siatki skierował Eduard Löwen. Niestety dla podopiecznych Torsten Fringsa, ta bramka była ostatnią w dzisiejszym meczu.