Mamy za sobą 33. kolejkę francuskiej ekstraklasy. Oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, takich jak porażka Marsylii z FC Nantes, czy też remis AS Monaco z Stade Rennes.

FC Nantes (S. Gakpé 20′) 1:0 Olympique Marsylia

W spotkaniu otwierającym 33. kolejkę Ligue 1 grało FC Nantes z Olympique Marsylia. Faworytem byli goście, lecz niespodziewanie przegrali to spotkanie po golu Gakpe z 20 minuty. Mimo iż posiadanie piłki było zdecydowanie po stronie Marsylii, to sytuacji podbramkowych obie drużyny sprawili sobie w podobnych ilościach. Była to trzecia porażka z rzędu gości przez co nie wykorzystali potknięcia AS Monaco. Zespół gospodarzy zajmuje 10 miejsce.

OGC Nice (M. Bodmer 45′) 1:3 Paris Saint-Germain (J. Pastore 39′ 63′, E.Cavani – karny 69′)

W sobotnim spotkaniu PSG zgodnie z planem wygrało z Nicea 3:1. Dwie bramki dla drużyny gości strzelił J.Pastore. Jedne trafienie dołożył Cavani wykorzystując jedenastkę. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bodmer. Dzięki temu zwycięstwu PSG przesunęło się choć na chwilę na pierwsze miejsce w tabeli. OGC Nice zajmuje 11 miejsce.

SC Bastia (G. Sio 47′) 1:2 Stade de Reims (D. N’Gog 5′, A. Mandi 45′)

Spotkanie drużyn walczących o cenne punkty, które pozwolą utrzymać się w Ligue 1. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście, którzy zdobyli dwie bramki w pierwszej części meczu. Już w 5 minucie gola strzelił N’Gog, a tuż przed przerwą trafienie zaliczył Mandi. Tuż po przewie w 47′ kontaktowego gola zdobył G. Sio. Więcej bramek już w tym spotkaniu nie padło. SC Bastia zajmuje 16 miejsce, a goście plasują się dwie noty wyżej.

Guingamp (C. Beauvue 44′) 1:1 Evian Thonon Gaillard FC (N. Blandi 50′)

Cenny punkt na wyjeździe zdobyło Evian. Wywalczyli go dzięki wyrównującej bramce Blandiego w 50 minucie. Wcześniej, tuż przed przerwą gola strzelił Beauvue. Drużyna gospodarzy zajmuje 12 lokatę, a zespół gości znajduję się tuż nad strefą spadkową.

FC Lorient 0:1 Toulouse FC (M. Braithwaite 28′)

Mecz wielkiej rangi. Zwycięzca tego pojedynku nie będzie w strefie spadkowej oraz będzie miał 3 punkty w zapasie nad nią. Dzięki bramce Braithwaite w 28 minucie wygrali goście. FC Lorient znajduję się w strefie spadkowej i musi w 34. kolejce wygrać i liczyć na potknięcia innych zespołów. Toulouse może być chodź na chwile spokojne swojej pozycji.

FC Metz (F. Malouda 13′, B. Sarr – karny 57′, M. Maïga 79′) 3:1 RC Lens (A. Madiani 89′)

Spotkanie pomiędzy ostatnią drużyną tabeli, a przedostatnią. Zwycięsko wyszli z tego pojedynku gospodarze i potwierdzili, że cały czas walczą o utrzymanie. Natomiast goście już jedną nogą zawitali w Ligue 2. FC Metz pewnie wygrało 3:1 po bramkach Maloudy, Sarr’a z rzutu karnego oraz Maiga. Honorowego gola dla Lens zdobył Madiani, ale to nie wystarczyło na dobrze spisujących się gospodarzy.

AS Monaco (Bernardo Silva 28′) 1:1 Stade Rennes (H. Habibou 87′)

W ostatnim sobotnim spotkaniu zmierzyło się AS Monaco z Stade Rennes. Gospodarze stracili komplet punktów w 87 minucie za sprawą Habibou. Gdyby nie to trafienie drużyna z księstwa miała by 4 oczka więcej od Marsylii, a w tym przypadku ma ich tylko 2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Bernando Silva. Stade Rennes zajmuje 9 lokate w Ligue 1

Lille OSC (N. Roux 13′, A. Traoré 90′) 2:0 Girondins Bordeaux

Drużyna Bordeaux nie wykorzystała szansy na zbliżenie się do europejskich pucharów. Przegrali bowiem oni z Lille OSC. Trafienia dla gospodarzy zaliczyli Roux oraz Traore. Zespół gospodarzy zajmuje 8 miejsce, zaś goście zajmują 6 lokatę

Montpellier HSC (Hilton 4′) 1:0 Stade Malherbe Caen

W innym niedzielnym spotkaniu Montpellier wygrało na swoim obiekcie z drużyną Caen. Jedyna bramka w tym spotkaniu wpadła w siatkę gości już w 4 minucie meczu. Świetnym uderzeniem głową popisał się Hilton, bramkarz drużyny z Caen był bez szans. Gospodarze zajmują 7 lokatę, zaś goście są na bezpiecznym, 13 miejscu.

Olympique Lyon (C. N’Jie 24′, C. Jallet 48′) 2:2 AS Saint-Étienne (M. Gradel – karny 31′, R. Hamouma 45′)

Najciekawsze spotkanie zostało na koniec. Lider tabeli, Lyon podejmował 5 drużynę AS Saint-Etienne. Mecz zakończył się remisem 2:2, który nie daje satysfakcji żadnej z ekip. Pierwszego gola zdobył dla gospodarzy N’Jie, ale do przerwy to goście schodzili z lepszym rezultatem po bramkach Gradela z karnego oraz Hamouma. Tuż po przerwie gola na wagę remisu zdobył Jallet. Lyon pozostał liderem Ligue 1, zas goście tego meczu mają 5 lokatę, która daje im europejskie puchary.