T-ME: Zwycięstwo Górnika Zabrze na zakończenie kolejki

W poniedziałkowe popołudnie spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze, a GKS Bełchatów zakończyło się zwycięstwem gospodarze. Zabrzanie wygrali po golach Rafała Kosznika i Ołeksandra Szeweluchina.

W ostatnich pięciu spotkaniach gospodarze zremisowali aż czterokrotnie, a do tego dołożyli porażkę z Lechią w Gdańsku. Jeszcze gorszą passę zanotowali natomiast Bełchatowianie, którzy przegrali wszystkie ostatnie pieć spotkań. Dzisiejsze spotkanie było więc szansą na przełamanie dla jednej i drugiej drużyny.

Po pół godzinie gry piłkę do siatki Bełchatowian wbił Rafał Kosznik. Świetna kontra Górnika. Gergel do Madeja, ten w pole karne do Jeża, który oddał piłkę nadbiegającemu Kosznikowi. Skrzydłowy Górnika pewnym strzałem zdobył gola. Do przerwy było 1:0.

W drugiej połowie, a dokładniej 72 minucie gola na 2:0 zdobył Szeweluchin. Wysoki stoper Górnika odnalazł się z piłką w polu karnym gości i płaskim strzałem pokonał Trelę. Po tym golu “Brunatni” nie mogli się podnieść, a wynik do końca pozostał bez zmian.

Górnik Zabrze wygrywa u siebie pierwszy raz od sierpnia. Gospodarze zagrali dziś bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, kiedy to w ofensywie szalał Kosznik, który w końcu wpisał się na listę strzelców. Początek drugiej połowy był już dużo bardziej wyrównany, widać było, że trener Marek Zub zmotywował swój zespół w szatni. Bramka Szeweluchina podcięła jednak skrzydła gościom i Bełchatowianie wracając do domu z niczym.

Górnik Zabrze 2-0 PGE GKS Bełchatów
GolRafał Kosznik 29, Ołeksandr Szeweluchin 72

Sklad składGórnik: 1. Pāvels Šteinbors – 26. Adam Danch, 2. Błażej Augustyn, 21. Mariusz Magiera – 11. Roman Gergel, 6. Radosław Sobolewski (46, 7. Rafał Kurzawa), 20. Erik Grendel (85, 25. Dzikamai Gwaze), 18. Łukasz Madej, 81. Róbert Jež, 4. Rafał Kosznik – 23. Szymon Skrzypczak (69, 5. Ołeksandr Szeweluchin).

Sklad składPGE GKS: 44. Dariusz Trela – 17. Adrian Basta, 24. Damian Zbozień, 66. Błażej Telichowski, 15. Adam Mójta (46, 5. Paweł Baranowski) – 33. Sebastian Olszar (65, 10. Pavel Komolov), 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Sawala (62, 4. Damian Szymański), 19. Kamil Poźniak, 9. Michał Mak – 7. Arkadiusz Piech.

Żółtażółte kartki: Grendel, Gergel – Sawala, Telichowski.

Sedziasędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)