Za nami 21. kolejka francuskiej ekstraklasy. Najciekawszą informacją dla kibiców w Polsce, nawet tych nie interesujących się Ligue 1, jest piękny gol Kamila Grosickiego, który ja oglądałem już kilkanaście razy. Po za tym byliśmy świadkami kolejnego zwycięstwa PSG, którego autorem nie po raz  pierwszy był Ibrahimović, Angers uległo na wyjeździe Nicei a Lyon, Saint Etienne. Zwycięstwo nad Caen odniosła Marsylia, czy jeden z bardziej utytułowanych klubów Francji powalczy jeszcze o europejskie puchary?

Nice pokonała Angers, Monaco wygrało z Lorient czyli zmiana Wicelidera

Na otwarcie 21. kolejki Ligue 1, Nica pokonała Angers 2:1. Jest to jedno z najcenniejszych zwycięstw sezonu dla godpodarzy, bowiem obydwa kluby walczą o europejskie puchary. Wygrana jednak nie przyszła łatwo bowiem do 80 minuty po bramce Capelle (24′) prowadziła ekipa beniaminka. Dopiero Ben Arha, który wykorzystał dwa rzuty karne przechylił szalę zwycięstwa na rzecz gospodarzy. Dzięki temu zwycięstwu Nicea uplasowała się tuż za podium a Angers spadło z drugiego miejsca na trzecie, ponieważ swój mecz wygrało AS Monaco.

Ekipa z Księstwa pokonała na wyjeździe Lorient 2:0. Dzięki zwycięstwu Monaco wskoczyło na fotel wicelidera. Zwycięskie bramki zdobywali dopiero w drugiej połowie Lemar i Moutinho.

Zwycięstwo Rennes i fenomenalny gol Grosickiego

W spotkaniu 21. kolejki Ligue 1 Stade Rennes pokonało na wyjeździe ostatnie w tabeli Troyes 2:4. Jedną z bramek i to nie byle jaką zdobył skrzydłowy reprezentacji Polski Kamil Grosicki. Aby zdobyć bramkę Polak potrzebował zaledwie 5 minut!

Ligue 1: Fenomenalny gol Grosickiego

A Mistrz znów swoje

W ramach 21. kolejki Ligue 1, Toulouse podejmowała na własnym stadionie Paris Saint Germain. Jak można było się spodziewać lider z Paryża wygrał, nie było to jednak wysokie zwycięstwo. Jedyną bramkę w meczu zdobył Zlatan Ibrahimović.

Ligue 1: Zwycięski gol Ibry dla PSG

Upragnione zwycięstwo Marsylii

W niedzielę przyszło upragnione zwycięstwo Marsylii. Jeden z najbardziej utytułowanych klubów we Francji, po serii czterech remisów w końcu wygrał i to z Caen, które w obecnym sezonie traci zaledwie trzy punkty do miejsca uprawniającego do gry w europejskich pucharach. Czy Marsylia powalczy jeszcze o Ligę Mistrzów?

Hit kolejki dla Zielonych

W spotkaniu uważanym za hit kolejki Saint Etienne pokonał Lyon 1:0. Wielu ekspertów uważało, że pojedynek będzie wyrównany i może taki był ale ostrożna gra oby ekip powodowała, że nie było to spotkanie godne miana hitu kolejki. Jedyny zwycięski gol dla Zielonych wpadł dopiero w 76 minucie, a strzelcem został Soderlund. Lwy mają prawo czuć niedosyt, szczęście zdecydowanie się od nich odwróciło, ponieważ mimo wielu sytuacji nie zdołali zdobyć bramki.