Za nami 19.kolejka Ligue 1, a w niej PSG znów wygrało, tym razem z Caen, które tym samym spadło z podium. Monaco bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z ostatnim Troyes, mimo to zajmuje drugie miejsce w tabeli. Porażką  zakończył się mecz trzeciego Angers, które musiało uznać wyższość Zielonych.

Nicea lepsza od Montpellier

W pierwszym spotkaniu 19. kolejki Ligue 1 Nicea podejmowała Montpellier. Już przed meczem gospodarze byli stawiani w roli faworyta mimo, że nie wygrali ligowego meczu od 20 listopada. Jak przewidywano, tak się stało i Nicea zdobyła trzy cenne punkty pokonując ekipę Rollanda Courbisa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa w 31 minucie zdobył Olivier Boscagli.

PSG znów wygrało

W hicie kolejki Paris Saint Germian pokonało na wyjeździe Caen 0:3. Paryżanie w tym sezonie wygrali już dziewiąty raz na wyjeździe, mają 19 punktów przewagi na drugim Monaco. Dwie bramki dla gości zdobył Di Maria, jedną Zlatan Ibrahimović. Jednak to bramkę Szweda na dłużej zapamiętają kibice, który oddał świetny strzał z dystansu w 35 minucie meczu.

Monaco potrafi zaskoczyć

Chyba nikt się nie spodziewał, że drugie w tabeli Monaco nie podoła bardzo słabemu Troyes, które już nawet nie walczy o utrzymanie, a żeby za wysoko nie przegrywać. Dodatkową sensacją jest fakt, że goście grali większość meczu w przewadze. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Rennais zwycięża na wyjeździe

Klub Kamila Grosickiego pokonał na wyjeździe Guingamp 0:2. Tym razem niestety pomocnik reprezentacji Polski nie był tym który błyszczał. Bramki dla Rennes zdobywali Dembele i Sio, obydwie wpadły w drugiej połowie.

Lyon nadal w dołku

Był to już szósty mecz bez kompletu punktów dla Wicemistrza Francji. Tym razem Ajaccio ograł przed własną publicznością Lyon 2:1, który zajmuje dopiero dziewiąte miejsce w tabeli. Goście awansowali na 12 pozycję.

Wyniki wszystkich spotkań 19.kolejki:

OGC Nicea – Montpellier HSC 1:0

31′ Olivier Boscagli

Caen – PSG 0:3
0:1 di Maria 16’
0:2 Ibrahimović 36’
0:3 di Maria 50’

Troyes – AS Monaco 0:0

Toulouse – OSC Lille 1:1
1:0 Ben Yedder 12′
1:1 Boufan 87′