Udostępnij:

Podoliński lepszy w przyjacielskim meczu

Górnik Zabrze na zakończenie 13. kolejki polskiej Ekstraklasy na własnym stadionie przegrał 0:2 z Podbeskidziem Bielsko – Białą.

Początek meczu to festiwal nieudanych dośrodkowań po stronach obu ekip. W 15. minucie Kato obejrzał żółty kartonik. Japoński pomocnik najpierw popełnił prosty błąd w środkowej strefie, a następnie faulem z pełną premedytacją zatrzymał Macieja Korzyma. Gra w środku pola nie była domeną ekipy Roberta Podolińskiego, czego efektem były głupie straty. W 23. minucie ogromnym sprytem wykazał się Mateusz Możdżeń, który zaliczył ładny rajd przez duży dystans, po czym przepięknym podaniem obsłużył wybiegającego Demjana, a ten płaskim strzałem w lewy dolny róg pokonał Kasprzika. Kilka chwil po tym zdarzeniu odpowiedzieć starał się Górnik, ale fantastyczny strzał Madeja z kilkunastu metrów w znakomity sposób wybronił Zubas. Końcowa faza pierwszej częściej to pokaz brzydkiej gry, czego dokumentem były dwie żółte kartki.

W czasie przerwy Leszek Ojrzyński dokonał roszady w składzie. Gergel zmienił na placu gry Jeża. Wprowadzony zawodnik szybko błysnął niebezpiecznym wślizgiem w nogi Kato. Daniel Stefański musiał wyciągnąć żółtą kartkę. Podbeskidzie chciało za wszelką cenę podwyższyć wynik, lecz próby z dystansu były niecelne. Na kwadrans przed końcem było już 0:2, bo efektownym centro-strzałem popisał się Adam Mójta, zagrywając futbolówkę z lewego skrzydła boiska. Gol bocznego defensora bezapelacyjnie będzie brany pod uwagę jako najładniejsze trafienie w tej rundzie. Dwubramkowa przewaga dotrwała do końca zawodów.

Dzięki wygranej przyjezdni awansowali o dwie pozycję w ligowej tabeli. Z kolei gracze trenera Ojrzyńskiego na ten moment zajmują ostatnie miejsce.

Górnik Zabrze 0 : 2 Podbeskidzie Bielsko – Biała

Zabrze, 26.10.2015, 18:00

Strzelcy:

0:1 Demjan (23')

0:2 Mójta (75')

Żółte kartki: Kato (15'), Deja (42'), Kosznik (43'), Kopacz (68')

Sędzia główny: Daniel Stefański

Skład gospodarzy: Kasprzik - Widanow, Danch, Kopacz, Kosznik (57' Magiera) - Sobolewski (64' Skrzypczak), Przybylski, Kwiek - Madej, Jeż (46' Gergel) - Korzym

Skład gości: Zubas - Pazio, Nowak, Deja, Mójta - Kato (58' Kołodziej), Sokołowski - Kowalski (88' Kolcak), Możdżeń, Szczepaniak (90+3' Jonkisz) - Demjan