Podbeskidzie kontynuuje dobrą serię

Podbeskidzie Bielsko – Biała na zakończenie 14.kolejki polskiej Ekstraklasy przed własną publicznością podzieliła się punktami (1:1) z Jagiellonią Białystok.

Obie ekipy przed tym meczem łączyła liczba „4”. Tyle porażek z rzędu poniosła ostatnio Jagiellonia oraz tyle spotkań bez porażki mieli „Górale”.

Początek zawodów stanęły pod znakiem festiwali dośrodkowań po stronie przyjezdnych, którzy co rusz nękali przeciwnika akcjami na skrzydłach. Poważniejsze zagrożenie pod jakąkolwiek bramką ujrzeliśmy w 18.minucie, kiedy to Romanchuk genialnie wypuścił w „uliczkę” Świderskiego, ale jego niezdarne uderzenie pewnie zatrzymał Zubas. Trzynaście minut później snajper już się nie pomylił i pewnym strzałem z paru metrów umieścił futbolówkę w bramce. Świetną asystę zaliczył Tomasik. W końcówce pierwszej połowy zobaczyli trzy żółte kartki, z czego dwie dla piłkarzy gospodarzy.

W drugiej części śmielej do głosu dochodzili zawodnicy Podbeskidzia, co pokazała sytuacja z 50.minuty, kiedy mocne zagranie Demjana nogami instynktownie obronił Drągowski. Na dwadzieścia minut przed końcem ekipa Roberta Podolińskiego doprowadziła do wyrównania, a dokonał tego Mójta, wykorzystując bierność defensywy Jagiellonii Białystok. Uderzenie pomocnika w prawy dolny róg było nie do obrony dla Drągowskiego. Następne elementy gry przyniosły m.in. kontuzję Tomasika. Mimo starań bohaterów dzisiejszego pojedynku wynik nie uległ już zmianie.

Podbeskidzie Bielsko – Biała 1:1 Jagiellonia Białystok

Strzelcy:

0:1 Świderski (31′)

1:1 Mójta (70′)

Żółte kartki: Sokołowski (37′), Deja (39′), Wasiluk (49′), Romanchuk (72′)

Sędzia główny: Paweł Gil

Skład gospodarzy: Zubas – Mójta, Deja, Nowak, Pazio – Sokołowski(k), Kato (56′ Kołodziej) – Szczepaniak, Możdżeń, Kowalski – Demjan

Skład gości: Drągowski – Wasiluk (66′ Mackiewicz), Tarasovs, Madera, Grzyb(k) – Tomasik (79′ Straus), Góralski, Romanchuk, Frankowski – Vasilijev – Świderski (66′ Sekulski)