Pod lupą: El. UEFA Euro 2016 (odc.12)

Dzisiaj odbędą się ostatnie mecze 4 kolejki eliminacji mistrzostw Europy 2016. Na europejskich arenach zobaczymy dzisiaj drużyny z grup A, B i H. Wczoraj byliśmy świadkami wielu ciekawych spotkań. Dwa gole Welbecka i wygrana Anglii ze Słowenią, pewne zwycięstwa Ukrainy, Hiszpanii i Szwajcarii, sensacyjny remis San Marino z Estonią, wyjazdowa wygrana Słowacji, to najważniejsze wydarzenia wczorajszych meczy el.ME 2016. Zobaczcie sami co nas czeka w kwalifikacjach do francuskiego Euro dzisiejszego wieczoru.

Pierwsze 4 dzisiejsze spotkania rozpoczną się o godzinie 18:00. Z tych meczy najciekawiej zapowiada się pojedynek Holandii z Łotwą na Amsterdam Arenie. Podopieczni Guusa Hiddinka w el.ME 2016 rozczarowują. Mimo tego, że Holendrzy są na 3 miejscu w grupie to do 2 pozycji tracą aż 6 punktów. Drużyna „Oranje” po 3 meczach ma na swoim koncie tylko 3 punkty po wymęczonym zwycięstwie nad Kazachstanem 3:1. Porażki z Czechami i Islandią spowodowały, że brązowi medaliści MŚ są w trudnej sytuacji i nie mogą sobie pozwolić na wpadkę w starciu z Łotwą, z kolei Łotysze mają o 1 punkt mniej od Holandii i z pewnością będą próbowali zagrozić drużynie Hiddinka.  Czy Holandia wygra z Łotwą i odniesie bardzo ważne zwycięstwo? Mecz grupy A Holandia – Łotwa już dziś o godzinie 18:00 na antenie Polsat Sport. Pozostałe spotkania tej grupy rozpoczną się o godzinie 20:45. Dwie pierwsze drużyny tego zestawienia Czechy i Islandia zmierzą się ze sobą w bezpośrednim starciu w Pilznie. Obie drużyny mogą sie pochwalić kompletem punktów po dotychczasowych pojedynkach, jednak po dzisiejszym meczu już tylko jedna z nich będzie mogła się pochwalić się takim osiągnięciem. Kto to będzie? Transmisja meczu Czechy – Holandia odbędzie się na kanale Polsat Sport Extra. Drugi równoległy mecz tej grupy również będzie można zobaczyć w polskiej telewizji, a mianowicie na Polsat Sport News. Rozczarowująca, ostatnia w tabeli reprezentacja Turcji zmierzy się z Kazachstanem na stadionie Galatasaray. Bardzo ciekawie zapowiada się również starcie grupy B, w którym Belgia zmierzy się z liderem tego zestawienia – Walią. Walijczycy mają na swoim koncie 7 punktów, z kolei Belgia ma 4 punkty, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że Belgowie rozegrali 1 mecz mniej od Walii. Kto będzie górą w tym pojedynku? Ten mecz będzie można obejrzeć na programie Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godzinie 18:00. W pozostałych meczach tej grupy Cypr zagra z Andorą a Izrael spotka się z Bośnią i Hercegowiną. Hitem dzisiejszego wieczoru wydaje się być spotkanie grupy H, w którym Włochy zmierzą się z Chorwacją na San Siro w Mediolanie, jednak wciąż nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania. Od wczoraj w Mediolanie mają miejsce intensywne opady deszczu i stan boiska jest fatalny. Jeżeli jednak pogoda się poprawi, mecz się odbędzie. Wracając do zespołów, to zarówno Włochy jak i Chorwacja mają na swoim koncie 9 punktów po 3 meczach, tak więc ich sytuacja w grupie jest bardzo dobra. Trzeba przyznać, że zapowiada się niezwykle ciekawy pojedynek, dlatego szkoda by było, gdyby to spotkanie nie doszło dzisiaj do skutku z powodu warunków pogodowych. Transmisja meczu Włochy – Chorwacja od godziny 20:45 na kanale Polsat Sport. O tej samej porze zobaczymy również starcie Bułgarii z Maltą, a wcześniej o 18:00 będziemy świadkami pojedynku Azerbaijanu z Norwegią. Ten mecz będzie można obejrzeć na antenie Polsat Sport News.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Oto dzisiejsze mecze el. UEFA Euro 2016 – (16.11.2014):

(18:00) Azerbaijan – Norwegia
(18:00) Belgia – Walia
(18:00) Cypr – Andora
(18:00) Holandia – Łotwa
(18:00) Bułgaria – Malta
(20:45) Czechy – Islandia
(20:45) Izrael – Bośnia i Hercegowina
(20:45) Turcja – Kazachstan
(20:45) Włochy – Chorwacja

Niestety to już będą ostatnie mecze 4 kolejki eliminacji ME 2016. Teraz czeka nas długa przerwa, ponieważ następne spotkania kwalifikacji do Euro 2016 odbędą się dopiero pod koniec marca 2015 roku, tak więc następny odcinek „Pod lupą: El. UEFA Euro 2016” pojawi się dopiero za ponad 4 miesiące.

nullTen artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.